Колекція Львівського історичного музею поповнилася старовинними іконами, столовими приборами та хрестами, конфіскованими на митному переході Краківець та Раві-Руській митниці протягом 2001–2006 років. 110 пам"яток старовини музейникам передала Служба безпеки України.
За словами старшого слідчого з особливо важливих справ УСБУ у Львівській області Василя Гуменного, 41 рік, ікони вивозили з України, ховаючи серед особистих речей.
— Ікону можуть покласти на дно сумки, а зверху — якісь продукти, дріб"язок, — пояснює Василь Гуменний. — До того ж ті, хто везе такі речі за кордон, стараються пройти митний контроль під час перезмінки. Думають, що тоді не так пильно дивитимуться речі.
Експозицію Історичного музею контрабандні експонати поповнюють не вперше. Із 1995 року працівники СБУ передали музею понад 200 цінних пам"яток.
— Нинішня колекція — найбільша, — розповів завідувач Музею історичних коштовностей Сергій Богданов, 43 роки. — Здебільшого це ікони, написані в XIX столітті в Росії або в Східній Україні. На жаль, авторів встановити ми не можемо.
З усієї колекції фахівці виокремлюють ікону святого Івана Предтечі, датовану кінцем XVIII ст. Її написали в Ярославській школі іконопису, а в Нижньому Новгороді для ікони виготовили оклад зі срібла, покритий золотом.
— У ньому півкілограма срібла, — каже Сергій Богданов. — До того ж якісного, 875-ї проби.
Загальна вартість експонатів становить понад 100 тисяч гривень.
Коментарі