Львівська галерея мистецтв святкує сторіччя від заснування. Тут експонують твори європейського мистецтва ХIV — початку ХІХ ст.
— У 1907 році до Львова привезли колекцію Яковича, цукрового магната з Вінниці, — розповідає про започаткування галереї її директор Борис Возницький, 81 рік, — твори знаменитих європейських авторів — Рембрандта, Леонардо да Вінчі. Була зима, завірюха, картини через російсько-австрійський кордон везли на санях, а підписану Рафаелем несли на руках. Проте експертиза з Відня не підтвердила авторство цих робіт. Хоча підпис Рафаеля справжній.
Борис Возницький каже, що за перші 55 років існування галереї нею керували дванадцять директорів. А він очолює її вже 45 років, із 1962-го. У радянські часи з Києва до галереї привезли твори російських художників.
— Директор Київського музею російського образотворчого мистецтва телефонує, просить їх назад, — сміється Возницький. — Половину ми вже повернули.
У галереї 50 тис. експонатів, які виставляють у 16 залах загальною площею 40 тис. кв. м Пан Борис каже, що таку ж площу займають усі музеї Києва. Цього року львівській галереї планують надати статус національної і перевести на фінансування з державного бюджету. Досі гроші на її утримання — 5,2 млн грн — брали зі скарбниці області.
Галерея виставляє на огляд лише 3% творів мистецтва, з тих що зберігаються в її сховищах.
Коментарі