— Торік дотації на утримання чотирьох і більше корів одержували 233 сім'ї в області. А цього року таких родин майже 600, — розповідає голова депутатської комісії з питань розвитку села та агропромислового комплексу Львівської обласної ради Петро Пешко, 47 років. В області діє програма розвитку молочного і м'ясного скотарства та свинарства. За утримання чотирьох і більше корів селянам доплачують. На такі дотації з бюджету виділили 1 млн 300 тис. грн.
— Торік господарі отримували по 420 гривень за голову худоби. Цього року сума зросла до 666 гривень. 2010-го найбільше сімей, які мали по кілька корів, було в Яворівському і Бродівському районах. Але це змінна величина. Бо хтось заводить худобу, а інший, навпаки, вирізає.
По цю допомогу слід звертатися у районні управління агропромислового розвитку. Потрібно мати довідку сільської, селищної чи міської ради про наявність корів, у якій зазначені ідентифікаційний номер, серія і номер паспорта корови та ветеринарної картки до паспорта. Власний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та номер рахунку в банку. І ще господар пише зобов'язання, що протягом місяця поверне гроші до обласного бюджету, коли поголів'я корів у його господарстві станом на 1 січня наступного року зменшиться.
Наша комісія працює над розробленням програми щодо приймальних пунктів. У деяких селах обладнано їх мережу. Але як вони виглядають? Це збиті з дощок приміщення, де люди зливають у бідони молоко. Зрозуміло, ніяких санітарних вимог там ніхто не дотримується. Мінімальна закупівельна ціна має бути щонайменше 2,5–2,8 гривні.
Сьогодні в усіх закладах освіти та охорони здоров'я закладено кошти на харчування. Потрібно, щоб саме наші виробники постачали туди свій продукт. Це гарантувало б їм стабільний заробіток. Для цього потрібна певна схема, швидше за все у формі кооперації, коли люди об'єднуються для спільної господарської діяльності.
Коментарі