Ексклюзиви
середа, 24 січня 2007 17:50

Бродячих псів відстрілюють набоями з отрутою

Автор: фото: Олена ВЛАСОВА
  Рівнянка Віра Макаренко готує кашу для собак, які знайшли собі притулок в закапелку автостоянки на вулиці  Ювілейній
Рівнянка Віра Макаренко готує кашу для собак, які знайшли собі притулок в закапелку автостоянки на вулиці Ювілейній

У Рівному щодня вбивають 10–15 собак. Відловлює безпритульних тварин комунальне підприємство з очищення міста — КАТП-1728. Після минулорічної заборони відстрілювати чотирилапих волоцюг комунальники придбали в Миколаєві пневматичну гвинтівку-шприцемет за 3800 грн. Тварин усипляють хлоридом суксаметонію — отрутою, від якої за кілька хвилин зупиняється серце. Стріляють із двох-трьох метрів.

— Тільки не знімайте мене на камеру, не треба, — невисокий повний чоловік затуляє обличчя руками. Називається Адамом. — Не хочу, щоби впізнавали. Навіть рідні не знають, чим займаюся.

60-річний Адам — єдиний гицель у місті. У КАТП працює вже шість років. Його колега Ростислав нещодавно звільнився з роботи. Знайти йому заміну важко — професія не престижна, зарплата — 540 грн. Менше десяти виїздів на день не буває. Вихідний лише в неділю.

Об"їжджати вулиці чоловік починає рано. Одягає грубі рукавиці, фартух і чоботи, бере контейнер із речовиною-паралізатором та шприцемет, сідає у вантажку з помаранчевим кузовом. За її кермом 74-річний водій Іван. Дорогою підбирають із асфальту собаку, якого переїхало авто. Адам у рукавицях обережно загортає пса в поліетиленовий мішок і кладе у кузов. Потім їдуть за адресами, з яких надійшли скарги городян.

Перша зупинка — ЖЕК на вул. Ювілейній. Двірник показує місце, де є безпритульні собаки. Один, побачивши фургон, забився до підвалу. Перехожі на гицля дивляться з осудом.

ЖЕК замовив, а ти вбивай

— Мені б маску видали, як спецназівцям. Люди на мене по-різному реагують, — каже Адам. Потирає ніс. — Часто як приїду — з балконів кричать: "Ховайте собак! Гицлі приперлися!". Ось і вся романтика. Ображають, матюкають. Півтора року тому мене побили двоє чоловіків. Кинули на землю й копали в живіт ногами. Я обличчя намагався затулити. Все одно до крові розбили. Добре, хоч не зламали нічого. А все тому, що мав прибрати з двору пса.

— Вам тварин не шкода? — питаю.

— Шкода. Спочатку дуже переживав. Пес напаскудив у під"їзді, ЖЕК замовив, а ти вбивай. Уже звик якось. Я мисливець, стріляю добре. Але думаю залишити роботу — серце у мене ж не кам"яне.

Домашніх тварин часто "замовляють" самі власники. Хтось хоче позбутися собаки, який набрид. Інший просить приспати з милосердя стару або хвору тварину. Убитих везуть за місто на Бармацьку гору. Кидають у спеціальну бетоновану яму Беккера й пересипають хлорчастим вапном.

Безпритульних собак у Рівному захищають лише бабусі, які щодня годують десятки псів у місті. Близько 30 собак живуть біля автостоянки на вул. Ювілейній. Тут жінки, які за власним бажанням доглядають за бродячими тваринами, спорудили халабуду з дощок і металевої сітки.

75-річна Віра Макаренко провідує псів двічі на день, приносить дві торби з харчами.

— Сваритися на КАТП більше не ходжу. Варю вдома велику каструлю вівсяної каші з яловичими обрізками. Потім півгодини добираюся сюди маршруткою, — розповідає жінка, висипаючи кашу на два підноси. Тим часом собаки виходять із будок. Цуценят і хворих Віра Макаренко годує окремо.

— Ось і вся моя пенсія, близько 700 гривень, — жінка киває головою на псів. — Купую їм їжу. Інколи з кафе привозять об"їдки. За дві собачі буди заплатила столярові 50 гривень. А ще даю 15–20 гривень за візит знайомому ветеринарові, щоби пощепив усіх. Якщо не вистачає пенсії, прошу сотню-другу в чоловіка.

На парковці імпровізований притулок тулиться вже два з половиною роки. Собаки охороняють машини, випрошують хліб у водіїв. Власники стоянки вже натякнули доглядальникам собак, щоби шукали інше місце. А ті мріють збудувати собачий притулок. Вільну ділянку придивилися на околиці Рівного — 70 соток за вул. Млинівською.

— Два роки тому ходили на прийом до міського голови Віктора Чайки, просили орендувати землю, — розповідає одна з активісток руху захисту тварин приватний підприємець Людмила Тинчук, 56 років. — Мер засміявся: "Не вистачає землі та грошей на дитячі майданчики, а ви за собак переживаєте!". Так і пішли ні з чим.

Собаку усипляють за 25 гривень

Безпритульною твариною вважається будь-який пес чи кіт, який бігає вулицею без нагляду господаря. І не важливо, чи має він ошийника, чи просто загубився, чи його покинули.
— Подати заявку на знищення дворового пса може тільки юридична особа — ЖЕК або підприємство, на території яких перебуває бездомна тварина. Жителі можуть клопотати тільки за своїх домашніх тварин, — каже начальник КАТП-1728 Володимир Тимощук, 56 років. — Усипити собаку в місті коштує 22–25 гривень. На околиці, у Бармаках — близько 35 гривень. На екстрений виклик ловці виїдуть лише, якщо пес не пускає мешканців у під"їзд або є підозра на сказ.

Зараз ви читаєте новину «Бродячих псів відстрілюють набоями з отрутою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути