За день на 13-му Ярмарку кар"єри в Палаці мистецтв близько 600 львів"ян влаштувалися на роботу. Понад 1700 робочих місць залишилися вакантними.
Уже по десятій годині фойє палацу заповнюють люди. Біля автоматів пошуку вакансій шикується черга. Трійко дівчат здивовано поглядають на монітори.
— Навчаємося в Міжрегіональній академії управління персоналом, на п"ятому курсі правознавства, — каже за всіх 22-річна Іра Мусійчук. — Роботу шукати рано, але якби знайшлося цікаве місце, то можна було би поєднувати. Про високу зарплатню не йдеться, згодна і за 500 гривень працювати юрисконсультом чи помічником юриста.
Дівчата тицяють пальцями по кнопках і друкують аркуші з вакансіями.
На ярмарку шукають працівників 87 роботодавців. Львівським підприємствам не вистачає інженерів, бухгалтерів, програмістів, технологів харчової промисловості, вчителів, швачок, юристів, слюсарів, мулярів, прибиральниць, касирів, продавців, охоронців — усього заявлено про 2345 вільних місць. Бракує навіть молодших інспекторів у виправних трудових колоніях.
— Півроку тому запровадили нові посади, а знайти людей на ці вакансії годі, — журиться помічник начальника ВТК N48 Андрій Голубка, 36 років. — Потребуємо чоловіків віком до 30 років технічних спеціальностей, котрі вже відслужили в армії, із задовільним станом здоров"я. Охочих працювати у нас не дуже багато — специфіка закладу відлякує. Зате платитимемо від 750 гривень.
— Це величезна проблема, коли роботодавець не може знайти працівників на своє підприємство, — каже 33-річний Михайло Хміль, директор обласного центру зайнятості. — У центрі зайнятості є 653 вакансії швачок, продавців продовольчих товарів шукають на 140 місць, слюсарів — на 120, мулярів — на 153. З іншого боку, 749 швачок і 1768 продавців продтоварів шукають роботу. Людям простіше змінювати профіль роботи, аніж працювати за 400 гривень зарплати. Наш центр не може зводити працедавців і безробітних за руки. Наступного тижня проводитимемо серію "круглих столів" для працедавців швейної промисловості, аби вони піднімали зарплати — тоді люди погодяться працювати у них.
На столику в одному із залів білява жінка заповнює анкету.
— Ярмарок не тільки для молоді, — впевнено заявляє Вікторія Терекова, 44 роки. — Прийшла з дочкою, шукаємо роботу мені. Але може, і вона щось собі подивиться. Я інженер електронної техніки, але за фахом не працювала. Зараз хочу знайти місце касира з зарплатою 800 гривень.
За день на Ярмарок вакансій завітали 4843 особи. Роботодавці провели понад 10 тисяч співбесід.












Коментарі