Масову загибель креветок і риби фіксують поблизу Одеси в Хаджибейському лимані. Води лиману стали яскраво-зеленими, рівень кисню у воді критично знизився.
Попередніми висновками після візуального обстеження лиману поділилися в Одеському рибоохоронному патрулі.
Загибель ракоподібних і молоді бичка зафіксували в селі Алтестовому біля моста автодороги Київ - Одеса та в районі дамби об'їзної дороги. Дно водойми біля дамби вкрито сантиметровим шаром з мертвих ракоподібних.
Ділянки, на яких виявили замор водних біоресурсів, довжиною приблизно 2 км. Також вода в лимані набула яскраво-зеленого кольору.
"По всій довжині спостерігається значне скупчення креветки. Приблизно на 1 квадратний метр нараховується до 5 тис. штук. Відчувається запах сірководню та спостерігається значна кількість синьо-зелених водоростей. На місці виявлення задухи проведено вимірювання розчиненого кисню у воді, який склав 3,2 мг О2/л (о 16:30) та температуру води - 19°C", - написали на сторінці рибоохоронного патруля в Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили про забруднення моря на всіх одеських пляжах
Про мор креветок в лимані написали також на YouTube-каналі "Думская Нет".
Проблеми з водою в лиманах помітили також і в Миколаївській області.
На березі Бузького лиману в районі Малої Коренихи міста Миколаїв інспектори місцевого рибохоронного патруля помітили, що вода набула нетипового насичено-зеленого кольору, а на поверхні з'явилися плями та біла плівка.
Поки про загибель риби не йдеться, однак води лиману набули стійкого неприємного запаху.
На Тилігульському лимані, що розташований у Миколаївській та Одеській областях, з'явилися рожеві фламінго. Українські лимани пересихають, і умови наближаються до тих, які їм і підходять.
Фламінго гніздуються групами та роблять гнізда з мулу та грязі. Через потепління починають з'являтися як раз такі біотопи, як їм потрібно.
Коментарі