На Тилігульському лимані, що розташований у Миколаївській та Одеській областях, з'явилися рожеві фламінго.
"Першу інформацію про фламінго на лимані ми отримали від колеги Павла Панченка. Птахів нарахували 5 особин. Наукові співробітники парку одразу виїхали на акваторію лиману, щоб побачити, поспостерігати за фламінго і сфотографувати їх", - повідомляє Регіональний ландшафтний парк "Тилігульський" у Facebook.
Це молоді птахи, у яких пір'я брудно-сірого кольору. У Каїрському затоці Тилігульського лиману помітили і зграю дорослих особин, з характерною для цього виду забарвленням.
Рожевий фламінго – єдиний вид фламінго, що мешкає на території колишнього Радянського Союзу, в казахстанських озерах Тенгіз, Челкартенгіз і Ащітастисор.
У Європі фламінго гніздяться в заповіднику Камарг, в гирлі річки Рони, Південна Франція, а також в Лас-Марісмасе в Південній Іспанії і в заповіднику Станьо ді Молентарджіус в Кальярі, на півдні острова Сардинія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чудернацькі істоти: показали 10 незвичайних пташиних кінцівок
"Вони зустрічаються в Україні на прольоті. Зараз у птахів саме весняна міграція. Це буває, хоч і досить рідко. Декілька років тому фламінго загніздилися – перший раз в Україні. Оце вже була справжня сенсація", – каже орнітолог Наталія Атамась, передає УП.
Цим птахам потрібні величезні, солоні та мілкі водойми, пояснює Атамась.
"Лимани пересихають, і ці умови якраз такі, які їм і підходять. Фламінго гніздуються групами та роблять гнізда з мулу та грязі. Через потепління починають з'являтися як раз такі біотопи, як їм потрібно. Сподіваємося, що частіше бачитимемо їх на міграції та годівлі. А там може гніздуватимуться в нас на регулярній основі", – каже орнітолог.
Вона додає, що якщо факт гніздування все ж таки станеться, вкрай важливо не налякати птахів бажанням побачити їх, адже до мулу досить легко дістатися, а ці птахи – вкрай рідкісні для наших територій.
У середині квітня у Сумській області сталася пожежа на території Гетьманського національного природного парку.
У вогні загинула велика кількість птахів, серед яких були рідкісні види.
Багато перелітних птахів повернулися на територію природного парку, щоб виростити потомство. Більшість із них гніздяться на землі чи в очереті.
Коментарі