Напередодні президентських виборів в Україні шведське видання Svenska Dagbladet негативно оцінює політику Європейського Союзу та ставлення Євроспільноти до України.
На думку кореспондента газети в Брюсселі Рольфа Ґуставссона, польсько-шведська ініціатива "Східне Партнерство" була чудовою ідеєю, але з"явилася вона запізно. Ця ініціатива не стала для України сигналом про те, що є надія на членство у Європейському Союзі.
"Відсутність чіткої перспективи була й залишається найбільшою помилкою Євросоюзу і розчаруванням для українців", – вважає журналіст Ґуставссон.
З його слів, президентові України Вікторові Ющенку важко зрозуміти, що євросоюзні лідери досі не мають чіткої, рішучої і однозначної позиції стосовно Росії та її починань у пострадянських країнах.
Також Рольф Ґуставссон застерігає: "Без продуманої спільної стратегії стосовно сусідів дії Європейського Союзу залишатимуться пустопорожніми жестами. А тим часом паралельна пострадянська ворожа "путинізація" не обіцяє нічого доброго", повідомляє ЗІК.
31 грудня глава делегації Європейського парламенту у справах України Павел Коваль висловив думку, що польський уряд веде ілюзорну східну політику і не підтримує належним чином інтеграцію свого найбільшого безпосереднього сусіда - Україну - до Європейського Союзу.
"Як на мене, уряд веде ілюзорну зарубіжну східну політику. Зокрема, ми не приділяємо належної уваги Україні і її старанням вступити в ЄС", - сказав він. "Нам потрібно задуматися, який польський інтерес - щоб ми не виявилися останньою країною на Сході. Повинні сприяти Україні, а тут уряд малодінамічний", - сказав він.
Депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський заявив, що Україна стане ближча до ЄС без обіцянки членства. Це відбудеться завдяки Угоді про асоціацію, яку повинні підписати в 2010 гоу.
"Сигнали, які ми спостерігаємо в Європарламенті указують на те, що Україна - найбільш розвинена країна з тих, які ведуть переговори щодо Угоди про асоціацію. Переговори добігають кінця", - так він прокоментував годинні рамки підписання угоди.
Коментарі
5