З початком Нового року перший президент Євросоюзу Герман Ван Ромпей урочисто вступить на свою посаду, як зобов"язує Лісабонський договір. Однак, не всі європейці перебувають в захваті від реформ ЄС, а деякі відкрито говорять про шкідливість об"єднання, пише Voice of America.
Соціологічні дослідження показують, що багато хто з європейців не зацікавлені в Лісабонському договорі та європейських інституціях, що його представляють. Явка на вибори Європарламенту минулого червня була надзвичайно низькою, і менше половини європейців заповнила виборчі бюлетені.
Соціологи стверджують, що багато європейців вважають ЄС лише величезною бюрократичною машиною. Більшість європейців навіть ніколи і не чули про нового президента ЄС Ван Ромпея, або нового голови зовнішньополітичного відомства Кетрін Ештон.
Жителі Великої Британії найменш зацікавлені у членстві в ЄС. Дехто вважає, що членство стримує економічний розвиток та сприяє підвищенню цін.
"Ми - острів і ми повинні мати свою власну незалежність. Я думаю, що ми були б багатшими, якби були окремо", - сказав Дін Аштон, бізнесмен з Лондона
Європейські критики скаржаться, що ЄС забагато втручається в їхнє життя. Парламент ЄС прибирає собі все більше влади зі встановлення квот і субсидій, невдовзі може ще й отримати повноваження зі збору податків.
Європейські урядовці говорять, що їм доводиться тяжко працювати, щоб люди зрозуміли, чим є Євросоюз. Політики запевняють, що населення не розуміє всіх переваг об"єднання.
Аналітики стверджують, що Євросоюз проходить через період значних змін, і не дивно, що більшість людей не в захваті від них. Однак "сила Європи" вже проявляється, наприклад, у організації саміту у Копенгагені та інших спільних ініціативах.
Переклад: Gazeta.ua
Коментарі