Так звані "воєнні туристи" відвідують Україну, щоб побачити наслідки російської агресії.
Поїздки в зони бойових дій, як-от Ірпінь чи Харків, які нерідко називають "чорним туризмом", порушують чимало етичних питань. Про це повідомляють N-TV та Sarganserländer.
За наявною інформацією, близько десяти українських компаній пропонує для туристів із Європи та США тури до знакових трагічних місць російсько-української війни.
Цього року компанія War Tours організувала поїздки до України для близько 30 клієнтів, переважно з Європи та США. Туристи здебільшого відвідували Київ і його передмістя, де російські солдати скоювали масові вбивства мирних жителів. Вартість турів коливається від €150 до €250.
Співзасновник компанії Дмитро Никифоров зазначає, що частина прибутку йде на підтримку армії, а мета цих турів - це не гроші, а збереження пам'яті про війну.
Менеджер іншої туристичної компанії, Capital Tours Kiev, Світозар Мойсеєв вважає, що такі поїздки мають освітній характер і служать "вакциною", щоб запобігти повторенню подібних трагедій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді назвали умову відновлення авіасполучення в Україні
Один з туристів, Нік Тан зі США, у липні відвідав Харків, розташований лише за 20 км від лінії фронту, який постійно зазнає обстрілів. Він пояснив, що приїхав до України, щоб побачити реалії війни, оскільки "життя на Заході занадто комфортне й легке". Тан також висловив бажання наблизитися до лінії фронту, але його гід цього не дозволив.
Депутатка міськради Ірпеня, Михайлина Скорик-Шкарівська, стверджує, що більшість місцевих підтримують такий туризм, але є й звинувачення: "Навіщо ви сюди приїжджаєте? Навіщо хочете бачити наше горе?"
Голова Національного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів визнає етичні проблеми воєнного туризму, але повідомила, що відомство готує спеціальні курси для гідів.
Зараз навіть частково неможливо відкрити український повітряний простір з огляду на безпекову ситуацію. Тому важливо розвивати альтернативні маршрути доставки вантажів та перевезення пасажирів, заявив Денис Шмигаль.
За його словами, Україна провела оцінку ризиків та визначили потребу у силах та засобах протиповітряної оборони для часткового відкриття повітряного простору. Він також зазначив, що внаслідок російських атак пошкоджень зазнала авіаційна інфраструктура, постраждали щонайменше 15 цивільних аеропортів.
Коментарі