Влада використовує страх суспільства, щоб обмежувати громадські свободи.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів філософ Євген Бистрицький.
"На цю думку наштовхують дві ситуації. Перша – справа з плівками Єрмака (депутат від "Слуги народу" Гео Лерос опублікував відео, на якому брат голови Офісу президента Андрія Єрмака Денис пропонує влаштувати кандидатів на державні посади. – Країна). Президент не відреагував на скандал. Думають, на фоні карантину минеться.
Друге - справа Катерини Гандзюк (Офіс генпрокурора передає її до суду. Активісти наполягають, що обвинувачення не має достатньо доказів, щоб покарати замовників. Мовляв, так справу "зливають". – Країна). Важливо знайти коріння нападів на громадських активістів, якщо влада хоче бути не просто слугою, а вести країну. Бо подібне, як і ситуація з громадським активістом Стерненко, - це крайня точка. Означає, що в державі щось радикально не так", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці шукають своє втрачене майбутнє
За його словами, прагнення швидко завершити справу Гандзюк не мотивоване бажанням вирішити проблему.
"Це невміння прислухатись до громадськості, співпрацювати з нею. Зеленський та його команда прийшли під гаслами народовладдя. Говорили про державу в смартфоні. Ідея була в тому, щоб представники влади через технічні засоби могли напряму спілкуватись з громадянами. Проводити швидкі референдуми та опитування. Проте, ця схема не працює. Вона не враховує існування громадських організації, суспільних рухів, які здатні виявляти та вирішувати проблеми. На рівні парламенту теж немає комунікації з незалежним експертним та аналітичним середовищем. На етапі реформування країни це важливо", - додає філософ.
Повне інтерв'ю з Євгеном Бистрицьким читайте у журналі "Країна".
З 11 травня послабили карантинні обмеження. Зокрема дозволили прогулянки у парках, роботу салонів краси, терас закладів громадського харчування.
Коментарі