Документальний фільм "Революція під прицілом" режисера Олени Солодовнікової 21 листопада, в День гідності та свободи, виклали на YouTube.
Режисерка розповіла, що коли робила фільм, хотіла показати його так званому поколінню, якому під час Революції гідності було 9-10 років, і яке ці події погано пам'ятає. Про це пише "Укрінформ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві відбудеться презентація серіалу "10 днів незалежності України"
Режисерка розповіла, що початково прагнула зібрати думки людей, які робили Революцію, показати, як змінилися чи не змінилися їхні погляди з того часу.
"Фільм знімали рік тому, тобто коли минуло сім років від часу подій на Майдані. Потім звернулися до Інституту національної пам'яті, отримали підтримку, і від голови Інституту Антона Дробовича прозвучала думка, що варто б записати не тільки тих, хто був на боці Революції, а й їх опонентів. Коли почали шукати людей, які б погодилися на інтерв'ю, єдиний, хто дав згоду - колишній командир роти "Беркут" Михайло Добровольський. Фільм вийшов про протистояння майданівців і силовиків. Ніхто з них досі не покаявся", - сказала Солодовнікова.
Вона додала, що Добровольський, який вийшов на пенсію, продовжує судитися, не переховується, живе в Києві.
У фільмі узяли участь Валерій "Індєєц", який втратив око в результаті пострілу снайпера на вулиці Грушевського. Володимир Парасюк, який поставив Януковичу ультиматум про відмову від влади. Ігор Луценко, який був викрадений та побитий в лісі разом із вбитим Юрієм Вербицьким. Артем Скоропадський – свідок пожежі в Будинку профспілок. Інна Плеханова – мати загиблого героя Небесної сотні. Олег Магалецький, що вів перемовини з "беркутівцями" про припинення насильства. Микола Кузнєцов - викладач, якого разом із сином жорстоко побили силовики.
Вийшла заключна серія історичного проєкту "10 днів незалежності України". Вона присвячена Революції гідності.
Коментарі
1