Російські регулюючі органи заборонили більше 60 станціям транслювати в ефірі інформаційні матеріали, зроблені "Голосом Америки" і "Радіо Свобода". Чиновники РФ посилаються на ліцензійні порушення і несанкціоновану зміну програмного формату.
Проте керівництво мовних служб і станцій, що фінансуються урядом США, заперечують ці звинувачення Москви. Вони вважають, що причиною заборони трансляції є чесна подача інформації їх ЗМІ.
- Ми тримаємо у фокусі, перш за все, події в країні, і саме з цим у Кремля проблеми, - сказав Джеффрі Трімбл, в.о. президента "Радіо Свобода".
Американські дипломати, менеджери двох інформаційних служб і їх рада керівників в останні місяці вели численні дискусії з російськими чиновниками, марно намагаючись знайти компроміс.
- Ми прагнули працювати колегіально, працювати в рамках системи, але це дуже неприємний поворот подій, - сказав Томлінсон, голова Американської мовної ради керівників, що займається роботою обох служб.
З 30 партнерських станцій, які були у "Радіо Свобода" в Росії у минулому році, сьогодні залишилося 4. З 42 станцій, що ретранслювали матеріали "Голосу Америки" в 2005 році, зараз задіяні тільки 5.
У вересні 2005 міністерство культури ініціювало аудиторські перевірки на цих станціях. Чиновники міністерства називали перевірки рутинною частиною їх роботи і заперечували, що це спроба прибрати американські служби з ефіру.
Водночас російські партнери американських служб повідомили, що цінують американські програми, але бояться втратити ліцензії, якщо продовжать передавати їх. Менеджери і журналісти російських станцій сказали, що піддаються тиску з боку чиновників і просять не включати в програму матеріали вказаних служб і спробувати отримати ліцензію, щоб американські матеріали залишилися в ефірі. Дві станції, що подали заявки на ретрансляцію матеріалів "Радіо Свобода", отримали відмову.
"Радіо Свобода", що має в Росії близько 60 штатних і майже 200 позаштатних журналістів, є однією з найбільших інформаційних служб в країні.
Минулого року кореспондент "Радіо Свобода" Андрій Бабіцкій зробив інтерв"ю з чеченським польовим командиром Шамілем Басаєвим, який взяв на себе відповідальність за захоплення школи в Беслані. "Радіо Свобода" вирішило не ставити матеріал в ефір, але пізніше його показали в програмі Nightline каналу ABC. Російський уряд вирішив не відновлювати акредитації журналістів ABC.
Співробітники і керівництво "Радіо Свобода" і "Голоси Америки" та їх ради керівників підозрюють, що саме цей конфлікт примусив російське міністерство прийняти заходи проти інформаційних служб, пише Newsru.com.
Коментарі