Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді прийняти законопроект, який дасть право сиротам з інвалідністю жити у дитячих будинках до 23 років. Про це повідомили на веб-порталі Верховної Ради.
"Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді прийняти законопроект №9347 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб із числа дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування дітей, які мають інвалідність", - йдеться у повідомленні.
Проект був зареєстрований у Раді 28 листопада 2018-го.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хочу до мами" - школярка-сирота вкоротила собі віку
У документі пропонується дозволити дітям-сирітам і позбавленим батьківського піклування дітям, які мають інвалідність, жити у прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу до 23 років, навіть якщо вони вже навчаються у закладах професійної (професійно-технічної) чи вищої освіти.
У пояснювальній записці підкреслюється, що станом на 1 травня 2018-го у прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу виховуються 36 осіб із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, віком від 18 до 23 років.
"Для забезпечення 36 осіб із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, на рік потрібно 2 млн 594 тис. грн", - сказано у записці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирота Ольга Хижнякова благає допомогти на дві операції на хребті
Ці видатки можна профінансувати за рахунок економії фінансової допомоги з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплату послуг із здійснення патронату над дитиною.
Відповідно до чинного закону, сироти живуть у прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а у випадку продовження навчання у закладі професійної (професійно-технічної), вищої освіти - до 23 років або до закінчення відповідного закладу освіти.
Коментарі