Вибух на чорнобильському реакторі 26 квітня 1986 року стався із-за помилки персоналу атомної електростанції. Про це в інтерв"ю агентству "Інтерфакс" заявив колишній заступник директора ЧАЕС Олександр Коваленко.
Він уточнив, що чорнобильський реактор спочатку був призначений для отримання не електроенергії, а плутонію для ядерної зброї.
- Коли в 60-х роках керівники партії і держави поставили завдання терміново створити атомну електростанцію, то до цього реактора приробили, як ми говорили, "хвіст" - тобто турбіну, яка і виробляла електроенергію, - сказав Коваленко.
26 квітня, в день двадцятих роковин аварії, по всьому світу проходять траурні заходи.
У всіх українських храмах пройшла панахида. Керівництво країни має намір взяти участь в поминальних молебнях і покладанні квітів до меморіалу героям Чорнобиля. Президент України Віктор Ющенко відвідає Чорнобиль і зустрінеться з ліквідаторами аварії. Напередодні він заявив, що над зруйнованим четвертим енергоблоком буде споруджено нове протирадіаційне укриття.
Білоруський президент Олександр Лукашенко здійснює робочу поїздку по Гомелській області, білоруському регіону, який найсильніше постраждав в результаті аварії. Лідери білоруської опозиції, зі свого боку, призвали своїх прихильників взяти участь в акції протесту проти політики влади. Акція названа "Чорнобильський шлях", оскільки, на думку опозиціонерів, Лукашенко проводить політику "політичного Чорнобиля".
В результаті вибуху на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року стався викид в атмосферу понад шести тонн радіоактивних речовин. У зоні зараження опинилися значна частина території України, Білорусі та деякі західні області Росії. Із зони були евакуйовані сотні тисяч людей, пише Lenta.ru.
Коментарі