Ексклюзиви
Пʼятниця, 21 березня 2008 09:33

В Антарктиці знайшли "мармуровий" айсберг (ФОТО)

 
Айсберг з веселковими розписами на поверхні, що нагадують шарувату структуру мармуру, був сфотографований норвезьким моряком у водах Антарктики.

62-річний Ойвінд Танген входив в екіпаж дослідницького судна, що борознило океанські води у берегів Антарктиди. Саме йому пощастило побачити дивовижну плаваючу крижану глибу, яку він сфотографував, пише газета TheTelegraph.

Зазвичай крижана маса містить безліч дрібних бульбашок повітря, що розсіюють світло. Але в окремих випадках лід, що має іншу природну структуру, може набувати химерного забарвлення і переливатися декількома барвами веселки.

Зелені розписи утворилися в результаті життєдіяльності водоростей, що виростають в льоду, а коричневі, чорні і жовті відтінки сформовані осадковими породами.

Синій колір виявляється на поверхні айсберга, коли через швидке танення бульбашки зникають, а повітря, що міститься в них, переходить в атмосферу. Потім волога на поверхні шматка льодовика знов застигає, структура, що проте змінилася, міняє і колір айсберга.

"Мармуровий" айсберг був сфотографований в декількох кілометрах від материка Антарктида, повідомляє ФАКТNEWS.

Зараз ви читаєте новину «В Антарктиці знайшли "мармуровий" айсберг (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі