Ексклюзиви
четвер, 05 лютого 2026 10:34

Куба пропонує США діалог, але є нюанс

Куба пропонує США діалог, але є нюанс
Офіційна Гавана заявила про готовність до "змістовних" переговорів зі Сполученими Штатами, проте категорично відмовилася обговорювати будь-які зміни своєї політичної системи. Фото: pixabay.com

Куба заявила про готовність до змістовних переговорів зі Сполученими Штатами Америки.

Водночас Гавана категорично відмовилася обговорювати будь-які зміни своєї політичної системи, заявив заступник міністра закордонних справ Куби Карлос Фернандес де Коссіо в інтерв'ю CNN. Він наголосив, що конституційний лад країни не є предметом торгів, так само як і внутрішній устрій самих США.

"Заяви заступника міністра закордонних справ Куби пролунали після того, як держсекретар Марко Рубіо підтвердив зацікавленість Вашингтона у зміні режиму на острові, а адміністрація Трампа посилила економічний тиск, намагаючись повністю перекрити постачання нафти на Кубу", - сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп обвалив світові ціни на нафту

Ситуація загострилася після усунення від влади венесуельського лідера Ніколаса Мадуро, що призвело до припинення експорту енергоносіїв з Венесуели та загибелі кубинських силовиків, які перебували в Каракасі. Наразі Білий дім погрожує запровадити тарифи для будь-яких країн, зокрема Мексики, які продовжуватимуть надавати нафту Гавані.

Президент США Дональд Трамп прямо заявив, що Куба може уникнути енергетичного колапсу лише шляхом укладання угоди, яка може передбачати повернення майна, конфіскованого у емігрантів після революції 1959 року. Гавана відкидає звинувачення у загрозі регіональній безпеці та порівнює чинні санкції з повномасштабною економічною війною.

Через дефіцит палива Куба перебуває на межі системної кризи. Попри демонстративні військові навчання на острові, де Коссіо закликав Вашингтон до співпраці у сферах, де інтереси країн збігаються, наприклад, у боротьбі з наркотрафіком. На його думку, такий прагматичний діалог є кращою альтернативою політиці примусу, яка змушує уряд розглядати запровадження жорстких заходів економії для виживання режиму.

Раніше президент Куби Мігель Діас-Канель відкинув заклики президента США Дональда Трампа укласти угоду з Вашингтоном.

Зовнішній тиск є неприйнятним, заявив він у соцмережах, підкресливши, що Куба є вільною та суверенною державою.

Зараз ви читаєте новину «Куба пропонує США діалог, але є нюанс». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути