Українські правозахисники ініціюють створення інституту військового омбудсмена.
"Це інституція, яка б займалася захистом прав військовослужбовців не тільки ЗСУ, а й всієї структури: МВС, прикордонників, служби надзвичайних ситуацій, спецзв'язку, нацгвардії, служби зовнішньої розвідки", - говорить Gazeta.ua керівник Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова.
"Ми маємо ще радянський спадок – коли а цій системі військовий перетворюється на раба свого командування. Загалом у нас немає поваги до прав людини всередині сектору безпеки й оборони. Звідки ж тоді ми можемо бути впевнені, що військові будуть забезпечувати права людей цивільних? Всі зміни в секторі безпеки й оборони повинні початися з ментальних змін – з поваги до людської гідності. Тоді буде зовсім інша якість забезпечення національної безпеки", - зазначила правозахисниця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Немає зради чи перемоги, є туман війни - Ольга Решетилова
За її словами. нинішня армія - уже не та напіврозвалена армія, яка була в 2014 році. Але це ще далеко не та армія, яка може забезпечити перемогу у війні і національну безпеку.
Влада планує продовжити реформу державної служби.
Як варіант прийматимуть лише з досвідом військової служби, повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат від партії "Слуга народу" Галина Третьякова.
"Плануємо продовжити модернізацію державної служби. Схиляюся до тієї думки, що на держслужбу мають іти люди з військовим досвідом і відповідно отримувати за це гідну платню. Колись у Римі демократія починалася з того, що право голосу надавали тільки тим, хто захищав із мечем у руках свою країну. В сучасному світі прикладом такої практики є Ізраїль, де на державну службу ти не потрапиш, не маючи мінімум півроку військової служби. Люди, які воювали, стануть лобістами інтересів побратимів, звичайно, в доброму сенсі цього слова", - каже вона.
Коментарі