Українка Олена змінила вже кілька країн для проживання. Спершу переїхала до Польщі, згодом до Єгипту, а тепер живе у Швеції. Жінка веде блог, де розповідає про особливості життя в кожній із країн і ділиться корисними порадами щодо переїзду.
"У шведських квартирах немає пральних машин, і тут їх не купують. І справа не в тому, що не мають за що, а в специфічному ринку нерухомості. У королівстві є близько 2,5 млн квартир і близько 60% з них знаходяться в оренді". - пояснює Олена.
Власник помешкань у Швеції — власник всього будинку, а не окремої квартири. Іноді будинок для оренди належить фірмі чи міській комуні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчителям оплачують житло і комунальні послуги
"Квартиру ви отримуєте з плитою, витяжкою і холодильником. Часто є інша вбудована техніка. Якщо стається поломка, то лагодженням займається орендодавець. Самостійно зремонтувати її ви не можете. Так само не можете навіть пофарбувати стіни без дозволу", - каже українка.
Орендодавцю значно зручніше і дешевше утримувати пральню, ніж індивідуально кожному встановлювати пралку і сушарку. Прання і сушка одягу включені до орендної плати, тому таким чином можна зекономити.
"Щоб отримати можливість орендувати таку квартиру потрібно стояти в черзі і платити невеликі, близько 25€ в місяць, внески близько 10 років. Після того отримаєте житло з невеликою орендною платою і за однокімнатку доведеться платити 400- 600 євро. У вас є прописка в цій квартирі, і, найчастіше, час оренди не обмежено", - каже Олена.
В Великій Британії та Ірландії температура в приміщеннях взимку не більше 15-17 градусів. На опаленні тут економлять.
Коментарі
2