Отримати потомство унікальною медузи вдалося співробітникам зоопарку Базеля, що у Швейцарії. Особливість полягає не тільки в тому, що дотепер ці ствірення в неволі не розмножувалися, але і в зовнішності медузи. З першого погляду її неможливо відрізнити від яєчні, посмаженої з одного яйця.
"Насправді, я б порівняв цих медуз із яйцями-пашот, адже вони плавають в товщі води, як і це оригінальне блюдо", - сказав один з керівників проекту відтворення медуз в неприродному середовищі.
Цей вид був спійманий в Середземному морі, і біологи стверджували, що створити умови для розмноження "медузи-яєчні" надзвичайно важко.
"В акваріумі повинна бути максимально схожа за складом морська вода, ми встановлюємо спеціальні лампи денного світла і забезпечуємо регулярне збалансоване харчування нашим медузам. У перші дні після народження медузи зовсім крихітні - близько одного сантиметра в діаметрі, але на яєчню вони стають схожі відразу", - повідомили швейцарські фахівці.
"Жива яєчня" - Cotylorhiza tuberculata - є одним з найпоширеніших видів середземноморських медуз. Її також можна зустріти в Адріатичному та Егейському морях. Істоти можуть досягати пристойних розмірів, до 35 - 40 см в діаметрі. На відміну від більшості інших представників типу, вони вміють пересуватися автономно, використовуючи лише силу підводних течій, які підхоплюють "білок" тіла медузи. У Cotylorhiza tuberculata є жалкі клітини, в яких міститься токсична речовина, а також дуже невелике жало. Для людей такі медузи абсолютно безпечні.
Коментарі