Неділя, 20 липня 2008 11:59

Учені показали Землю очима інопланетян (ВІДЕО)

Учені показали Землю очима інопланетян (ВІДЕО)
Учені з NASA створили відеозапис Землі, на якій вона відображена в тому ракурсі, який побачили б з космосу гіпотетичні інопланетяни.

Американський космічний апарат DeepImpact, відправлений назустріч кометам, створив серію унікальних знімків Землі, навколо якої здійснює оборот Місяць.

Планету зобразили з відстані близько п"ятдесяти мільйонів кілометрів, вперше показавши її в динаміці з достатньою чіткістю, яка дозволяє розрізнити океани і континенти на Землі, і величезні кратери на поверхні природного супутника, повідомляють Дни.ру.

На основі цих фотографій, які робилися з 15-хвилинним інтервалом протягом одного обороту планети навколо своєї осі, учені NASA створили відеоролик, що показує небесне тіло з рідкісного ракурсу. Побачити Землю у такому вигляді можуть тільки прибульці з космосу або астронавти, що відправилися в глибини Сонячної системи.

Отриманий фільм NASA опублікувала на своєму сайті. Цей же фільм розміщений на порталі Youtube.

ВІДЕО

На відео Земля здійснює повний оборот навколо своєї осі. В процесі запису між камерою і Землею проходить Місяць. Міні-фільм був створений з окремих статичних фотознімків, зроблених кораблем "DeepImpact" 28 і 29 травня 2008 року з періодичністю один знімок в 15 хвилин. У момент зйомки "DeepImpact" знаходився на відстані близько 49 мільйонів кілометрів від Землі.

Отриманий відеозапис був створений не тільки для науково-популярних цілей. Учені сподіваються, що відео допоможе їм в пошуку планет земного типу. Орієнтиром для дослідників повинне стати випромінювання Сонця, яке відбивається від поверхні Землі. Вивчивши зміни його яскравості при "проходженні" над океанами, сушею або хмарами, учені зможуть судити про існування схожих на Землю планет, аналізуючи світло, що прийшло з космосу, повідомляє Lenta.ru.

Корабель "DeepImpact", що зробив фотографії для фільму, був запущений 12 січня 2005 року. У його завдання входила "зустріч" з кометою Темпеля-1 і запуск до неї мідної болванки четвертого липня 2005 року. Після того, як ця мета була досягнута, хоча і не до кінця, NASA продовжило проект "DeepImpact" до четвертого листопада 2010 року, коли корабель зустрінеться з кометою Хартлі-2. Нова місія отримала назву "EPOXI", яка об"єднує в собі дві абревіатури, кожна з яких відображає одне із завдань місії. Перша частина слова - "EPO" походить від ExtrasolarPlanetObservationsandCharacterization - Epoch (пошук і характеристика планет, що знаходяться за межами Сонячної системи). Друга - "XI" - від скорочення DIXI (DeepImpactextendedInvestigation - продовжене дослідження за допомогою корабля "DeepImpact").

Зараз ви читаєте новину «Учені показали Землю очима інопланетян (ВІДЕО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода