США запропонували Польщі замість розміщення десяти ракет-перехоплювачів розмістити на її території командні центри протиракет SM-3. Також продовжуються і переговори з США про розміщення в Польщі комплексів ППО Patriot. Про це вчора повідомив замміністра оборони Польщі Станіслав Коморовський. Контракт на постачання комплексів може бути підписаний вже в кінці місяця під час візиту до Польщі віце-президента США Джо Байдена.
У вересні США оголосили, що відмовляються від плану колишньої американської адміністрації розмістити протиракети в Польщі і радар в Чехії на користь гнучкішої системи ППО, яка б ґрунтувалася на протиракетах корабельного базування SM-3, оскільки балістичних ракет великої дальності у Ірану не виявилось.
Це викликало незадоволеність керівництва Польщі і Чехії, що розраховували на військову підтримку з боку США. Багато польських і чеських політиків стверджували, що рішення Вашингтона є поступкою Москві і підриває безпеку союзників США в Східній Європі. Експерти відзначають, що нові домовленості сприймаються в польському суспільстві позитивно, оскільки виглядають не як односторонній проект американців, а як загальноєвропейська ініціатива.
Планується, що розгортання протиракетної оборони проходитиме в чотири фази і завершиться до 2020 року. На першій фазі, яка розтягнеться ймовірно до 2011 року, в Європі будуть розгорнуті системи Aegis морського базування з протиракетами SM-3 Block 1A. ЗМІ відзначають, що в Польщі будуть створені командні пункти саме для цих систем. Ракети SM-3 Bloсk 2B, які з"являться до 2020 року, повинні захищати США та їхніх союзників не тільки від ракет середньої дальності, але і від міжконтинентальних балістичних ракет.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив вчора, що ця нова система не несе для Росії таких ризиків, як колишня конфігурація.
Коментарі
1