субота, 21 лютого 2009 13:14

Сорос: Нинішня криза страшніша за Велику депресію, вона як розпад СРСР

Сорос: Нинішня криза страшніша за Велику депресію, вона як розпад СРСР

Американський мільярдер Джордж Сорос порівняв нинішню глобальну економічну кризу з розпадом СРСР за серйозністю наслідків для світової спільноти і заявив, що криза наразі не досягла "дна" і найближчим часом навряд чи досягне, повідомляє агентство Reuters.

Виступаючи на конференції в Колумбійському університеті, де 20 лютого зібралися провідні світові економічні експерти, Сорос заявив, що навіть за часів Великої депресії в США фінансова ситуація не була настільки поганою, як нині.

"Ми спостерігаємо колапс фінансової системи"

"Ми спостерігаємо колапс фінансової системи. Вона була підключена до системи штучного життєзабезпечення і знаходиться в реанімаційному режимі до цих пір. Немає ознак того, що ми наближаємося до нижньої точки", - сказав фінансист.

Як поворотний пункт, після якого відбувся колапс ринкової системи, він назвав банкрутство інвестиційного банку Lehman Brothers у вересні минулого року.

За його словами, з банкрутством банку Lehman Brothers світова фінансова система розвалилася і була поставлена на "апарати штучного підтримання життя".

На тій самій конференції в Колумбійському університеті, як передає Associated Press, виступив і колишній глава Федеральної резервної системи США, нині радник Барака Обами Пол Волкер, який також заявив, що навіть за часів Великої депресії світова економіка була в кращому стані.

"Я не пам"ятаю якого-небудь періоду, навіть за часів Великої депресії, коли становище погіршувалося так швидко і настільки рівномірно в усьому світі", - сказав він.

Вокер зазначив, що промислове виробництво за межами Америки скорочується ще швидшими темпами, ніж в США, де зародилася фінансова криза.

Волкер не давав ніяких прогнозів щодо термінів подолання фінансової кризи і пропонував заходів задля її подолання, але висловився на користь необхідності створення жорстких механізмів фінансового контролю, що дозволили б уникнути повторення ситуації в майбутньому.

За матеріалами Лента.Ру, ИТАР-ТАСС


Велика депресія — загальносвітова потужна економічна криза, що тривала від жовтня 1929 року до середини 30-их років. У різних країнах Велика депресія мала різні хронологічні межі. Найбільше помітною вона була у країнах Західної Європи і США.

Рівень промислового виробництва був відсунений до початку XX століття, тобто на 30 років назад. У країнах Західної Європи нараховувалось до 30 мільйонів безробітних.

У США криза спричинила найтяжчі наслідки: було закрито більше як 5 тисяч банків, внаслідок підвищення рівня інфляції значно зросли ціни, 12 мільйонів безробітних (у піковий момент кризи — 15 мільйонів)

На думку деяких експертів, природний приріст населення у США на час кризи суттєво зменшився.

Зараз ви читаєте новину «Сорос: Нинішня криза страшніша за Велику депресію, вона як розпад СРСР». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути