Про це в коментарі журналістам заявив адвокат одного з обвинувачених - анестезіолога Ярослава Романенка Андрій Осипов, передає кореспондент Gazeta.ua.
Він пояснив, що його підзахисного, а також завідувача відділенням трансплантації нирки В'ячеслава Закордонця і анастезіологів Петра Зайченка звинувачують у вербуванні донорів, перевезення їх до Азербайджану, де вони робили незаконні операції.
В Азербайджані законодавство дозволяє трансплантацію нирки від нерідного донора на безоплатній основі.
"Мій підзахисний дійсно працював в Азербайджані на початку 2009 року, однак не спілкувався з донорами, не вивчав історії хвороби пацієнтів. Правоохоронні органи Азербайджану до нього претензій не мають. Романенко консультував місцевих лікарів, брав участь у багатьох операціях, які не тільки трансплантаціях. Може, хтось і вербував пацієнтів, але це ніяким чином не стосується київських медиків з інституту Шалімова ", - сказав Осипов.
Він висловив упевненість, що департамент МВС по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми лобіював арешти і впливали на слідчих.
"Слідчі не вичитали матеріали справи. Незважаючи на це, лікарі знаходяться в СІЗО. Найсумніше в тому, що МВС об'єктивно не провівши слідчих дій дезінформувало і секретаріат президента, і президента України, і ЗМІ. На суді слідчі сиділи з порожніми очима, не розуміючи обставин справи. Суддя, яка заарештовувала наших лікарів, теж не вивчила матеріали справи ", - зазначив адвокат.
Осипов зробив висновок, що на сьогодні є пряма команда заарештовувати лікарів.
"Немає навіть натяку на об'єктивне розслідування справи. Ми зіткнулися з амбіціями одного з начальників департаменту МВС. Люди заарештовуються виходячи з приватних, а не державних інтересів", - уклав він.
Коментарі
1