Постійна комісія Ради міністрів Криму з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій визнала надзвичайною ситуацію, що склалася в автономії з теплопостачанням.
Про це повідомили у прес-службі кримського уряду.
"Комісією ухвалене рішення визнати ситуацію, що склалася в Криму з теплопостачанням, надзвичайною", - інформує прес-служба.
Комісія зобов`язала газопостачальні і теплогенеруючі відомства "вжити заходів до відновлення подачі тепла на об`єкти соціальної сфери і в житлові будинки".
За дорученням кримського прем"єра Віктора Плакіди, створена міжвідомча робоча група з врегулювання питань, пов"язаних із отриманням лімітів газу, оплатою енергоносіїв, поверненням компенсації на різницю в тарифах, погашенням заборгованості й інших проблем, які призвели до порушення стабільного теплопостачання автономії.
В.Плакіда підкреслив, що керівництво Криму контролює процес відновлення стабільного газо- і теплопостачання населених пунктів, і не допустить дестабілізації ситуації на території автономії.
У повідомленні Радміну уточнюється, що нарада пройшла 13 лютого.
З початку цього тижня компанія "Кримгаз" почала відключати від газу котельні в автономії. Причина – борги тепловиків. Так, найбільший постачальник тепла в автономії – підприємство "Кримтеплокомуненерго" – заборгувало НАК "Нафтогаз України" майже 100 млн. грн.
11 лютого прокурор Криму Владимир Бойко зажадав від "Кримгазу" припинити дії з припинення газопостачання котельних, які забезпечують життєдіяльність 40 населених пунктів Кримської автономії. Дії газовиків, говорять у прокуратурі, суперечать вимозі статті 6 Закону України "Про теплопостачання", яка забороняє відключати в опалювальний період об`єкти теплопостачання як об`єкти життєзабезпечення і стратегічного призначення. "Кримгаз" одержав прокурорський протест 12 лютого і зобов`язаний відреагувати на нього не пізніше ніж, через десять днів.
Разом із тим, голова правління ВАТ "Кримгаз" Василь Рогатін підкреслює, що "Кримгаз", навіть якщо його зобов"яжуть, "не в змозі технічно виконати" подачу газу на теплогенеруючі підприємстві, оскільки скорочена подача газу з материка до Криму. "Газ - це товар, який просто так не відпускається", - додає голова правління ДАТ "Чорноморнафтогаз" Анатолій Присяжнюк.
За матеріалами УНІАН
Коментарі