Середа, 21 травня 2008 16:05

Сирія заявила про згоду Ізраїлю піти з Голанських висот

Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив 21 травня, що за підсумками непрямих сирійсько-ізральських переговорів, що проходять за посередництва Туреччини, Ізраїль погодився звільнити Голанські висоти і відійти до кордонів, що існували до Шестиденної війни 1967 року, передає агентство AFP.

Між тим, за словами Валіда Муаллема, подібна обіцянка з боку Ізраїлю не новина. Міністр вказав на усне зобов"язання, дане ізраїльським прем"єром Іцхаком Рабіном ще в 1993 році, повністю очистити Голанські висоти і відійти до Тиверідського озера.

Як відзначив Муаллем, подальші ізраїльські прем"єр-міністри не виконали вказаного зобов"язання, посилаючись на те, що воно було дане усно, а не письмово.

Нагадаємо, що Ізраїль зайняв Голанські висоти в результаті превентивної Шестиденної війни 5-10 червня 1967 року, в якій протистояв єгипетській, йорданській і сірійській арміям. Голанські висоти, пануючі над Галілеєю, були сильно укріпленим районом.

З початку війни сирійська армія постійно обстрілювала з Голан єврейські поселення. Наступ ЦАХАЛу почався 9 червня, після того, як на сирійський фронт були перекинуті війська, що діяли проти єгиптян на Сінаї. До вечора 10 червня укріпрайон був узятий, а військові дії припинені. 9 з 11 сирійських бригад були розбиті. Ізраїльтяни втратили убитими 115 чоловік, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Сирія заявила про згоду Ізраїлю піти з Голанських висот». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода