2018 року найвищі служителі Російської православної церкви платили Антиохійському патріарху за те, щоб той обставав проти надання Православній церкві України томосу про автокефалію. Дії контролювалися агентами ФСБ і патріархом Московським Кирилом.
Возив гроші російський єпископ Флавіан (Максим Митрофанов), який згодом за відмову співпрацювати з ФСБ поплатився вигнанням. У грудні 2019-го у квартиру єпископа прийшли з обшуком. Поки оперативники, за його словами, шукали наркотики, оперуповноважений ФСБ лейтенант Красавін "збігав за випивкою", ідеться в розслідуванні видання "Ліга" про діяльність РПЦ.
"Буквально мене напоїв. І сказав, що я в них у розробленні з 2007 року. Що їм потрібні відомості про мої зв'язки. У мене після роботи в Лондоні багато знайомих, які працюють в ООН, входять у коло деяких російських олігархів", – розповідав Флавіан.
Він порадився з адвокатами й відмовився працювати з організацією, "у якої руки по лікоть у крові російських священників і людей". Флавіан був у верхівці церковної ієрархії. У березні минулого року підконтрольні Кремлю медіа опублікували новину, що у квартирі єпископа РПЦ знайшли нарколабораторію.
"Образ відступника закріпили додатковими гріхами – нібито у Флавіана був зв'язок з експрацівником гей-ескорту. Після чергового обшуку в грудні 2020 року єпископ виїхав до Лондона. Він упевнений, що став жертвою спецслужб за відмову співпрацювати з ФСБ. Синод РПЦ заочно судив його й позбавив священного сану", – ідеться в публікації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порахували, скільки патріарх Кирило заробляє на віруючих
Українські православні лаври – Києво-Печерська, Почаївська на Тернопільщині та Святогірська в Донецькій області - належать Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП). Але в Москви є намір зробити їх ставропігійними й перевести в пряме підпорядкування патріарху Кирилу.
Коментарі