Українці щасливіші за французів, хоча менш щасливі за жителів Казахстану. Чому так оцінюємо свій рівень задоволення життям пояснив Gazeta.ua соціолог Володимир Паніотто.
"Організація Об'єднаних Націй щороку визначає індекс щастя для кожної країни. Вивчають внутрішній валовий продукт на душу населення, рівень соціальної підтримки, очікувану тривалість життя, рівень свободи, довіри та наскільки країна близька до ідеальної. Росія у цьому рейтингу випереджає Україну за рівнем свободи та наближенням до ідеальної держави. Росіяни вважають, що вони – вільні", - розповідає Паніотто. .
Вважає, запитання "Чи вважаєте себе щасливою людиною?" дає точніші результати, ніж комплексні індекси, як розраховує ООН.
"Для соціологів найбільш валідна – самооцінка. Так ми робили дослідження. Останні п'ять років рівень щастя зростав. Упав лише в районах близьких до воєнних дій. У світі лідерами були Швеція, Данія, Фінляндія, Норвегія. У західних країнах рівень щастя коригується матеріальним становищем. У певний момент його приріст більше не приносить радості, бо задоволені головні потреби. В Україні – що вищий рівень забезпеченості, то щасливіша людина, - підсумовує експерт. - Різниця є з віком. У Європі найнижчий рівень щастя у людей від 40 до 50 років. У цей час вони багато працюють, мають турботи, пов'язані з кредитами за житло, навчання дітей. А потім починають спокійніше життя: подорожують, займаються улюбленими справами. І рівень щастя зростає. В Україні: що людина старша, то менш щаслива. І це на графіку – лінія на спад, без відхилень".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці поділились думками про ситуацію з коронавірусом
Читайте повне інтерв'ю зі соціологом Володимиром Паніотто в найближчому номері журналу "Країна".
46% опитаних задоволені своєю поточною роботою, 45% вважають свій рівень доходів недостатнім для нормального життя, водночас економічна турбулентність хвилює людей більше за коронавірус.
Коментарі