За останні 13 років вирубали понад 43 млн га лісу.
Загальна площа відповідає розміру Каліфорнії, повідомили у Всесвітньому фонді дикої природи - WWF, передає Reuters.
"У новому звіті WWF проаналізував 24 гарячі точки з вирубки лісів в Азії, Латинській Америці та Африці та виявив, що в період з 2004-го по 2017 рік у цих районах було розчищено понад 43 мільйонів гектарів лісу", - пишуть у повідомленні.
До того ж, наслідком цього вважають і пандемію коронавірусу.
"Там, де спостерігається більша вирубка лісів та зміна землекористування, ви ризикуєте появою нових захворювань", - сказали у фонді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки втратили ресторани за перші дні локдауну
Найбільше лісів вирубують у бразильській Амазонці та Серрадо, болівійській Амазонці, Парагваї, Аргентині, на Мадагаскарі та островах Суматра та Борнео в Індонезії та Малайзії, зазначають у дослідженні.
"Комерційне сільське господарство є головною причиною вирубки лісів в усьому світі. Лісисті ділянки очищуються для випасу худоби та вирощування сільськогосподарських культур", - додають у звіті.
За словами дослідників, захист лісів допомагає вберегти планету від глобального потепління.
"Охорона лісів у світі вважається життєво важливим для стримування глобального потепління, оскільки в них зберігається вуглець, що нагріває планету, і допомагає регулювати клімат за рахунок опадів та температури. 8 тисяч років тому ліси покривали приблизно половину суші Землі, але в цей час ліси становлять лише 30 відсотків", - кажуть дослідники.
Сприяє вирубці також розширення інфраструктури, доріг та видобуток корисних копалин.
На льодовику Woozle Hill відколовся шмат криги. Льодовик розташований біля української антарктичної станції "Академік Вернадський".
Коментарі