В ефір польського телеканалу TVN вийшла передача, присвячена катастрофі літака ТУ-154 під Смоленськом. Для участі в передачі запросили автора скандального відео, записаного на місці аварії, - росіянина Володю Сафоненка. Запис став хітом Інтернету.
Відео записане на місці катастрофи літака одразу після його падіння. Росіянин Володя Сафоненко працював механіком у гаражі неподалік, тому опинився на місці аварії раніше за аварійно-рятувальні служби.
"Був страшенний гуркіт і вибух, все затремтіло. Для мене було очевидно, що впав літак" - розповідає чоловік.
Він одразу ж побіг на місце катастрофи, щоб подивитися, що сталося.
"Видовище було страхітливе. Боявся підійти туди близько. Одразу дістав телефон і почав знімати відео" - говорить Сафоненко. - "Дихати було важко - через пари від палива.. Все палало - рештки літака, дерева. Це було жахливо, наче картина з пеклу".
Росіянин запевнив, що не бачив тіла людей. Думав, що знімає розбитий фюзеляж літака. Потім з'ясувалося, що то був хвіст. Зйомку змушений був невдовзі припинити - з'явилась міліція і ОМОН. Чоловік боявся, щоб вони не забрали його мобільний. Військові прибули пізніше.
Сафоненко розповів, що знайомий з різними інтерпретаціями його відео.
"Люди кажуть, що там є якась стрілянина, чиясь рука. Нічого такого я не бачив, а особливо, щоб хтось у когось стріляв. Чув якісь вибухи і звуки. Але думаю, що під час пожежі могло багато чого вибухати." - стверджує чоловік. - "Кожен бачить те, що хоче".
При цьому росіянин додав, що був на допиті. В МВС його попросили описати те, що він бачив, взяли у нього контактний номер телефону, але більше йому не дзвонили.
За словами представника родин жертв Смоленської катастрофи Рафала Рогальського, запис Сафоненка - важливий матеріал слідства, його вивчають дуже уважно. Поляк також підкреслив, що співпраця Польщі і Росії у справі слідства залишає бажати кращого.
Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента розбився під Смоленськом вранці 10 квітня. За попередніми даними, літак зачепився за верхівки дерев при посадці в сильному тумані. З 96 пасажирів і восьми членів екіпажу ніхто не вижив. Загинули президент Польщі Лех Качинський, його дружина і представники керівництва країни. Вони прямували в Катинь, щоб взяти участь в траурних заходах на місці масового поховання жертв політичних репресій.
Gazeta.ua за матеріалами Tvn24.pl
Коментарі
2