Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" (Київ) припинило свою роботу у зв"язку з розповсюдженням хмари вулканічного пилу.
"Ситуація для польотів може й надалі погіршуватися", - повідомили в прес-службі аеропорту.
У Гідрометцентру України повідомили, що хмара з вулканічним пилом проходить над частиною території України на дуже великих висотах, що не дає гарантії безпеки авіаційних перельотів.
Як повідомив помічник генерального директора авіакомпанії "АероСвіт" зі зв"язків з громадськістю Сергій Куций, аеропорт перестав приймати рейси близько 3.00 17 квітня.
"Ми не змогли посадити в Києві літак з Дубаї, і о 3.20 він приземлився в Донецьку", - сказав він.
За його словами, в даний час закриті аеропорти Донецька (попередньо до 18.00), Дніпропетровська (до 18.00) і Одеси (до 15.00).
В той же час відкритий для повітряного сполучення аеропорт Сімферополя.
За його словами, в даний час в повітрі знаходяться два літаки, що прямують до Києва з Бангкоку та Нью-Йорку. За даними Куцого, борт з Таїланду може приземлитися о 13.30 в Сімферополі.
"Орієнтовний час прибуття рейсу з Нью-Йорку - після 18.00. Якщо буде відкритий Сімферополь, то літак приземлиться там. Якщо ж ні, то можлива посадка в Москві, оскільки вона відкрита для повітряного сполучення", - сказав він.
Як повідомлялося, сотні тисяч пасажирів застрягли у Великій Британії та країнах Європи через відміни їхніх рейсів. За даними Євроконтролю, відомства-регулятора цивільної авіації ЄС, минулої п"ятниці в країнах Євросоюзу було проведено лише 12 тисяч авіарейсів з 28 тисяч, що здійснюються в нормальних умовах.
Разом з тим, Бі-бі-сі повідомляє, що авіасполучення порушене в більшості європейських країн: аеропорти закриті в Бельгії та в Швейцарії, також закрито декілька аеропортів на півночі Італії. За даними Бі-бі-сі, Австрія, ФРН і Польща заявили про часткове закриття повітряного простору.
Причиною закриття повітряного простору більшості країн Європи, котре продовжується вже третій день, стала поява в атмосфері хмари вулканічного попелу, що виник через виверження вулкана Ейяфьятлайокудль в Ісландії.
Коментарі
1