Низка фізиків світу переживають, що якщо проект Великого адронного колайдеру (ВАК провалиться, наука залишиться у "страхітливій пустелі", повідомляє The Telegraph.
Колишній професор Гарвардського університету Шахріяр Афшар заявив, що провал у пошуках елементарної частинки зруйнує сучасну наукову теорію.
За словами науковця, невдача спростує стандартну модель фізики - загальну теорію про те, як частинки поєднуються одна з одною, утворюючи матерію.
Це призведе до суперечок і чвар між вченими-фізиками і повною втратою довіри до них широкої громадськості та платників податків.
На думку вченого, ще має пройти 2-3 роки, перш ніж можна буде говорити про успіх чи провал проекту ВАК, вартістю $6 млрд. Проте побоюється можливих наслідків, якщо елементарну частинку знайдено не буде.
"Зараз усі, налаштувавшись на успіх проекту, перебувають у святковому настрої. Проте що буде, якщо нічого не трапиться? Серед фізиків почнеться тотальна війна. Це буде страхітлива ситуація, яка відкине фізику назад у "пустелю", - переконаний Афшар.
Тому професор закликає створити "план Б", що допоміг би згуртувати людей, поки ще не занадто пізно.
Великий Адронний колайдер - найбільший у світі прискорювач елементарних частинок, створений у Європейському центрі ядерних досліджень, поблизу Женеви (Швейцарія). Планувалося, що запуск колайдера дозволить виявити найпростіші елементарні частинки - бозони Хіггса - і зімітує стан Всесвіту через мільярдну частку секунди після Великого вибуху.
Переклад: Gazeta.ua.
Коментарі
8