Ексклюзиви
Понеділок, 24 вересня 2007 10:53

Промови поганих ораторів запам"ятовуються краще

Людська мова, багата звуками "ммм" чи "еее", запам"ятовується слухачами краще, ніж чиста мова.

До такого висновку дійшли вчені з університетів Стерлінга та Едінбурга. Вони провели серію досліджень, у ході яких пропонували охочим прослуховувати кількох ораторів. Через годину після прослуховування, учасникам дослідження пропонували пригадати зміст виступу. Як встановили учені, людям вдалося пригадати близько 62 відсотків слів недорікуватих ораторів і лише 55 відсотків слів тих, чия мова була чистою.

За словами одного з науковців, результати дослідження пояснюються тим, що поява в мові пауз, заповнених звуками "еее" чи "ммм" порушує звичну плинність мови і змушує мозок людини поставитися до неї з підвищеною увагою. У результаті передавана інформація краще сприймається і запам"ятовується.

На даний час учені намагаються встановити, як впливає на запам"ятовуваність мови наявність у ній слів-паразитів, наприклад "типу" і "наче", передає  Лента.Ру.

Зараз ви читаєте новину «Промови поганих ораторів запам"ятовуються краще». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2172
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути