Ізраїль - неймовірна країна, мікс з культур, релігій і поглядів. Це неповторне й унікальне місце на Землі з прекрасним кліматом і можливостями для сім'ї та кар'єри. Так вважає Анастасія Омельченко, яка розповідає про життя в місті Лод в Ізраїлі, пишуть на bit.ua.
ЧОМУ Я ПЕРЕЇХАЛА
Правильно кажуть: "Бійся своїх бажань, адже іноді вони збуваються". Так і сталося, що буквально в один тиждень я отримала підтвердження про стажування в США і пропозицію про переїзд до свого коханого в Ізраїль. Багато сліз було пролито по скайпу з питаннями, що ж буде краще для нашого майбутнього, поки я не вирішила, що зроблю вибір на користь любові. У свою чергу, я не прогадала - протягом року ми зіграли весілля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "195 гривень за пучок кропу" — українка шокувала цінами на Багамських островах
ПЕРШІ ДНІ І АДАПТАЦІЯ
Перші дні пройшли під гаслом "ось і вирвалися з України!". Повні ентузіазму і щастя, через тиждень після прильоту ми з чоловіком вирушили за покупками в Ікею. Але мої мрії розвіялися, коли на вулиці загули сирени. Весь натовп в магазині кинувся в бетонне укриття на сходовій клітці - мені було дуже дивно і страшно. По дорозі додому в небі я побачила, як система протиракетної оборони "Залізний купол" збиває ракету, випущену з сектора Газа. Так почалося моє життя в Ізраїлі.
Через місяць бойові дії припинилися, я звикла до звуків сирен і зберігала прості правила безпеки: все виявилося зовсім не так страшно, як спочатку. Ми орендуємо нижній поверх приватного будинку в невеликому містечку в центрі країни. Над нами спочатку жили студенти з Південної Америки, які під звуки сирен з криками "АЛАРМ !!!" накручували кола навколо будинку - було весело. За цей місяць ми зробили косметичний ремонт, зібрали необхідні меблі та довели до ладу наш ділянку саду. З вересня я пішла в інтенсивну мовну школу - ульпан, і почала потроху звикати до нового життя.
ПРО ЖИТЛО
Житло в Ізраїлі дуже дороге, неймовірно дороге при середній заробітній платі в 1400-1700 у.о. Квартирка в якомусь забутому районі невідомого міста коштує від 200 000 уе. - і це ще буде вважатися дешево. Оренда нашої квартири (70 квадратних метрів) обходиться близько 600 у.о., що вважається просто копійками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На вечерю прийнято ходити в ресторан", - українка розповіла тонкощі роботи в Іспанії
У Тель-Авіві оренда двокімнатних квартир складає близько 2 000 у.о. Я зараз маю на увазі не студії 40 м² з одним вікном, а придатну квартиру для молодої сім'ї з частими гостями та має чи плануює дітей. Всі меблі були куплені, звичайно ж, в Икеї. Практично всю побутову техніку ми купували в Україні (навіть телевізор) - в Ізраїлі вона невиправдано дорога і неякісна.
ПРО ЇЖУ
Їжа в Ізраїлі на порядок дорожче, ніж в Україні, але неймовірно гарна. Всі фрукти та овочі - свіжі, урожай збирають тричі на рік. У нас в саду ростуть мандарини, лимони і кумкват, у сусідів - манго, інжир, авокадо і помело. Тут якісна молочка: в Ізраїлі, в основному, голландські корови, які влітку стоять під вентиляторами, їм роблять масажі, часто поливають з душу, стежать, щоб у тварин не було депресій. Я була на молочній фермі і бачила все на власні очі.
Середній похід в супермаркет на двох з м'ясом і рибою - близько 200 у.е .: закуповується близько 2-3 разів на місяць, а окремо в кіосках або на ринку купуємо фрукти. Скажу відразу веганам - поділіть 200 у.о. на два.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кредит із чоловіком платимо навпіл" - українка розповіла про консервативні стосунки у Великобританії
Крім того, не бійтеся в Ізраїлі їсти кошерну вуличну їжу: для того, щоб отримати посвідчення про кошерність і його зберігати, кафе доводиться проходити постійні перевірки та боротися з високою конкуренцією. Тут розраховуйте на великі і свіжі порції з різними добавками у вигляді соусів і салатів. Шаурма обійдеться близько 10 у.о., фалафель - близько 5 у.о., морозиво - близько 5 у.о.
ПРО НОВІ ГАСТРОНОМІЧНІ ЗВИЧКИ
В Ізраїлі я стала дуже відкрита до східної кухні - вже не можу уявити готування без паприки, кумина, пари перчиків чилі. Спочатку було складно: у мене часто болів живіт від масла каноли, яке тут замінює соняшникове, а також від кількості спецій в кожній страві. Розвіялися і мої мрії їсти морепродукти і креветки на березі моря: ця їжа НЕ кошерна і стоїть тут ще дорожче, ніж в Києві (невелика тарілка креветок - 15-20 у.о.). Зате який тут хумус з коржами, які баклажани і яка випічка! В Ізраїлі - культ їжі, готуйтеся по приїзду набирати кілограми. Всі мої знайомі набрали від 3 до 5 кг за перші місяці в Ізраїлі (я - не виняток), тепер болісно намагаємося їх зігнати.
ПРО МОВНИЙ БАР'ЄР
Іврит - мова складна, але не надзвичайно. Мені дуже допомогло, що мій чоловік місцевий і не знає російської: з перших місяців ми почали потроху переходити на іврит. Через півроку, як я закінчила мовну школу (навчання було 5 днів в тиждень по 4,5 години), я вже змогла пояснити в магазині і в транспорті, базікати з сусідами і розуміти, про що говорить сім'я чоловіка за столом. До цього я замальовувала каракулі і запам'ятовувала по системі: три літери на маршрутці - моє місто, п'ять - сусідній, шість - Тель-Авів.
ПРО РОБОТУ
Через півроку я спробувала попрацювати в брокерської компанії - не пішла, а ще через 3 місяці знайшла роботу на ресепшні в готелі.
Без знання мови розраховувати на офісну роботу - марна справа, а ресепшн було саме воно. Гості, в основному, заможні американці, а в команді безліч людей з різних країн (Конго, Америка, Хорватія, Росія, Ізраїль, Канада, Іспанія, Індія, Аргентина і т.д.), так що спілкування відбувається англійською і на івриті.
Оплата в Ізраїлі погодинна: все, що понад 8,5 годин - 125% від вартості години, а годинник у вихідні дні - 125% в п'ятницю і 150% в суботу. Тиждень в ізраїльтян не такий, як у нас: п'ятниця і субота тут вихідні, а неділя - як у нас понеділок, початок тижня. З вечора п'ятниці все закрито, працюють тільки деякі аптеки й некошерні супермаркети. На роботі покриваються місячні витрати на транспорт, а коли немає транспорту - є розвозка на таксі. За символічні 5 у.о. в день є можливість їсти в їдальні зі шведським столом.
Зарплатний мінімум в Ізраїлі досить високий: навіть люди з низькооплачуваними професіями можуть собі дозволити дорогі телефони та поїздки за кордон. Зарплата прибиральниці може доходити до 2000 у.о. в місяць, при тому, що офісний працівник отримуватиме 1500-1600 у.о. Тому, особливо у нових жителів з країн колишнього СНД, прибирання та бебі-сітерство - дуже популярний підробіток.
ПРО НОВИХ ДРУЗІВ
На роботі заведено дружити зі своїми колегами та начальством, влаштовувати постійні вилазки в кафешки, вечірки у свята і приймати колег у себе в гостях. У такій атмосфері відчуваєш себе дуже затишно, адже ти працюєш зі своїми друзями, які знають, що у тебе відбувається в житті та завжди зрозуміють, якщо потрібна підтримка. Ще за законом місце роботи повинно видавати подарунки своїм співробітникам на місцеві свята: в основному, це подарункові ваучери в торгові центри або святкові набори солодощів. Ізраїльтяни дуже емоційні й теплі люди, які з радістю заводять друзів, люблять попліткувати та ходити по гостях. За тиждень у нас стабільно накопичується по 2-3 запрошення до друзів/колег/родичів.
ВИХІДНІ ТА ВІДПОЧИНОК
Ізраїльтяни люблять подорожувати та проводять свої відпустки по всьому світу. Особливою популярністю користується Південна Америка: багато хто з місцевих говорить іспанською після всіх своїх поїздок. На мене дивляться з жалем, коли дізнаються, що я там ще не побувала.
Коментарі