Ексклюзиви
Вівторок, 25 березня 2008 09:02

Причини зростання цін в Україні - думка експертів

Причини зростання цін в Україні - думка експертів

Ціни в Україні йдуть угору. Це можна помітити, зайшовши до будь-якого супермаркету. І ця тенденція стає виразнішою з кожним днем.

Об"єктивних причин для зростання цін в Україні сьогодні немає, вважає представник Блоку Юлії Тимошенко Анатолій Семинога. А нинішня тенденція до зростання цін, на його думку, пов"язана із намаганням створити на ринку монополію.

"У нас сьогодні нормальних універсамів, гастрономів, які були раніше у кожному кварталі, поменшало, бо їх намагаюся витіснити саме такою глобалізацією, створенням таких величезних магазинів. Намагаються створити певну монополію на ринку. Я вважаю цю політику помилковою політикою місцевої влади. Супермаркети повинні бути, але вони не повинні сьогодні витісняти невеличкі магазини, де можна було б купити хліб, дешеві продукти", – зазначив Анатолій Семинога.

Причиною зростання цін передусім є зовнішні чинники, які почали впливати на ситуацію в Україні ще минулого року, каже колишній міністр економіки, регіонал Анатолій Кінах: "Зростають дуже серйозні інфляційні ризики, як під впливом зовнішніх, так і внутрішніх чинників. Зовнішні чинники почали впливати ще у другому півріччі минулого року, у першу чергу у зв"язку зі зростанням цін на енергоносії. Дуже серйозна ситуація на світових продовольчих ринках. Це все вплинуло і на внутрішню ситуацію в Україні, яка, на жаль, поглибилася, особливо у поточному році, безпрецедентним масштабом соціального популізму".

Тенденція до подорожчання товарів має низку об"єктивних чинників, зазначає економіст Олександр Рябченко, зокрема, проблема з доларом, до якого прив"язана українська гривня. Однак не останню роль у цьому грає і внутрішньополітична ситуація: "Не може бути такого, щоб політична еліта піклувалася не про державу, а про реалізацію своїх позицій. Політична еліта має домовитися про щось спільне, загальне, яке є непорушним для всіх партій, де б вони не перебували, чи у владі, чи в опозиції. А у нас такої домовленості не існує. Через це, хто б не пішов в опозицію, він весь час "накручує" владу, що вона не може втримати ціни, вона не може забезпечити рівень економічного зростання".

За минулий рік інфляція в Україні склала 17%. У цьогорічному бюджеті Кабінету Міністрів Тимошенко показник інфляції закладений у межах 10%. Втім, багато експертів мають сумніви, що уряд зможе втримати її на такому рівні, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Причини зростання цін в Україні - думка експертів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46298
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода