Вівторок, 01 липня 2008 19:06

Пожежники 41 американського штату ведуть боротьбу з лісовими пожежами в Каліфорнії

Американські брандмейстери ведуть боротьбу з 1420 лісовими пожежами на півночі Каліфорнії. В цьому районі вже вигоріли 150 тисяч гектарів лісів, знищено більше 50 будівель, рівень забруднення повітря продуктами горіння вдесятеро перевищує допустимі норми.

Над землею висить суміш з диму і попелу, яка з відстані нагадує густий туман. Побоювання у лікарів викликають найдрібніші частинки гарі, яка представляє серйозну небезпеку для людини. Вони проникають глибоко в легені, звідки безпосередньо потрапляють в кров"яний потік.

Пожежі на півночі Каліфорнії почалися неділю тому в результаті декількох потужних "сухих гроз", що не супроводжувалися дощами.

Через засуху, що продовжується декілька місяців, в місцях, куди ударяли блискавки, виникали вогнища. Сильний вітер швидко роздував вогонь, який з великою швидкістю просувався по сухому чагарнику.

Зараз більше 15 тисяч брандмейстерів з використанням тисячі пожежних машин і 80 вертольотів ведуть боротьбу з вогнем. Допомогу місцевим пожежникам надають їхні колеги з 41 штату.

У минулу суботу президент США Джордж Буш схвалив запит губернатора Каліфорнії Арнольда Шварценеггера про федеральну допомогу штату в боротьбі з лісовими пожежами. І оголосив про введення надзвичайного стану, передає ІТАР-ТАРС.

Зараз ви читаєте новину «Пожежники 41 американського штату ведуть боротьбу з лісовими пожежами в Каліфорнії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода