Австралійські психологи встановили, що перебуваючи в поганому настрій, людина стає менш легковірною. У такому стані прокидається здорове мислення і навіть поліпшується пам'ять.
Під час експерименту учасників розділили на дві групи, провокуючи в них різний настрій. Перша група дивилася веселі фільми, друга - сумні. Потім вчені розповідали випробуваним кілька чуток і легенд.
З'ясувалося, що люди, які були "не в гуморі" критично налаштовані до оточення, готові чіплятися до інших. У той же час веселі і окрилені схильні до легковажності і готові вірити всьому, що їм кажуть.
На думку автора дослідження, професора психології з Університету Нового Південного Уельсу Джозефа Форгаса, позитивні емоції налаштовують на творчість, лояльність. А механізми, що відповідають за здоровий глузд, блокуються. У той же час засмучена людина стає занудою, заглиблюється в роздуми, звертає увагу на будь-які дрібниці навколо себе, запам'ятовує їх, аналізує.
Під час експерименту також було встановлено, що, перебуваючи у пригніченому стані, люди краще викладають думки письмово, аргументуючи серйозними доказами.
Професор навіть висловив думку, що трохи пригнічений стан, викликаний негативними емоціями, може послужити добру службу в спілкуванні з начальством, колегами, знайомими, членами сім'ї, при цьому підвищується працездатність.
Коментарі