У неділю, 24 липня, у Золочівському районі Львівської області між селами Червоне і Ясенівці відбулося театралізоване військово-історичне дійство "Бродівський котел". Його організувало товариство пошуку жертв війни "Пам'ять". Реконструктори відтворювали події 22 липня 1944 року. Саме тоді відбувся останній бій Бродівського оточення.
"Наша мета вшанувати тих українців, які загинули у цьому бою. Адже відомо, що в "Бродівському котлі" під прапорами різних імперій полягли тисячі наших співвітчизників. Ми не повинні ділити їх на тих хто воював за Німеччину чи Радянський Союз. Вони всі боролися за незалежність України. Тому хоч в такий спосіб ми повинні віддати їм честь", - розповів заступник з питань реконструкції товариства "Пам'ять" Тарас Павлишин.
Відтворювало бій близько 500 реконструкторів. Вони приїхали з Хмельницького, Львова, Києва, Запоріжжя, Вінниці, Рівного та Москви. Сама інсценізація тривала протягом 30 хвилин. Для більшої реалістичності застосовували вибухові спецефекти. За цей час війська Вермахту і дивізія СС "Галичина" прорвалася через щільний кордон радянських військ.
"Бродівським котлом" називають кровопролитні бої, які розгортались в липні 1944 року під час радянсько-німецької війни на території Бузького, Бродівського, Золочівського районів Львівської області.
З початком липня 1944 року, коли німецькі частини ледь стримували натиск радянських військ, під Броди було перекинуто Українську дивізію СС "Галичина".
В результаті кровопролитних боїв "Галичина" разом з вісьмома німецькими дивізіями потрапила в оточення. Дивізія "Галичина" понесла великі втрати. Лише одній четвертій частині її складу вдалося вирватися з оточення під Білим Каменем на Золочівщині.
"Бродівський котел" став тим випадком, коли члени однієї родини волею обставин проливали кров в рядах ворогуючих армій. Тут у липні 1944 року під прапорами різних імперій полягли тисячі українців.
Коментарі
99