Про це повідомили в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Київській області.
14 громадян Китаю, працюючи близько півроку на будівництві в Макарівському районі, замість обіцяних п"яти доларів за годину та гідних умов проживання не отримували нічого. Лише одного разу їм заплатили по 250 доларів, а жити довелося в дерев"яних вагончиках на території будівельного майданчика.
Троє людей у віці від 26 до 30 років - двоє з яких вихідці з Афганістану і Китаю - за допомогою своїх знайомих з Китайської Республіки організували пошук і вербування китайців під виглядом легального працевлаштування.
Вони ж переправили їх в Україну. За ці послуги кожен з потерпілих заплатив по 10 тисяч доларів.
Щоб створити видимість своїх законних дій, ще в Китаї організатори через своїх осіб склали з потерпілими договори від імені фірми, яка не існувала близько двох років.
Один із засновників цієї фірми - родич затриманого підозрюваного - китайця. Крім договорів зацікавленим у роботі в Україні запропонували заповнити анкети з усіма даними майбутнього будівельника, включаючи паспортні.
Електронний варіант заповнених анкет був переданий афганцю, який проживає в Києві. Він разом зі співучасниками з Київського міського центру зайнятості, особи яких наразі встановлюються, підготував дозволи на працевлаштування від імені, як незабаром з"ясувалося, двох фіктивних фірм.
Таким чином, на територію України китайці потрапили легально - спочатку прибула одна група із семи осіб, через два місяці - друга. При цьому в Україну вони приїжджали за підробленими запитами. В аеропорту Бориспіль у будівельників відібрали паспорти, нібито для перереєстрації, тому надалі у китайців не було можливості повернутися додому.
Після проведених слідчих дій громадян Китаю депортували на батьківщину.
Організатори злочину знаходяться під вартою. Правоохоронці вживають заходів щодо затримання решти осіб, причетних до вчинення цього злочину.
Нагадаємо, прокуратура Запорізької області порушила кримінальну справу проти виховательки Запорізького дитячого будинку-інтернату, яка протягом тривалого часу експлуатувала дітей-інвалідів на своїй присадибній ділянці і на будівництві гаражу, повідомляє УНІАН.
Коментарі