субота, 24 березня 2012 13:49

Після реформи українська армія зможе лише нейтралізувати збройний прикордонний конфлікт

Після реформи українська армія зможе лише нейтралізувати збройний прикордонний конфлікт
Реформа зведе функції армії до мінімуму. Фото: tsn.ua

У розробленій Міністерством оборони програмі реформування армії Збройним силам України відводиться лише одна функція — нейтралізація збройного прикордонного конфлікту. Інші можливі загрози для держави (техногенна, терористична і т.д.) в документі не згадуються взагалі. Про це свідчить проект Концепції реформування та розвитку Збройних сил України (ЗСУ) до 2017 року, повідомляє ZN.UA.

Оцінюючи військово-політичну обстановку, автори визначили як малоймовірне виникнення локальної або регіональної війни в середньостроковій перспективі. І майбутнім ЗСУ відвели фактично одну функцію — здатність локалізувати та нейтралізувати збройний прикордонний конфлікт. З урахуванням охорони повітряного простору та прикриття важливих державних об'єктів. В перспективі планується розвинути можливість дії ВСУ в двох операційних зонах.

Однак автори майбутньої реформи ніяк не відобразили функції армії при інших загрозах — наприклад при дестабілізації ситуації на території України (що цілком може спровокувати іноземна держава), при терористичній атаці, зрештою при техногенній катастрофі. Таких функцій взагалі не згадано у проекті документа, хоча подібні ризики для сучасної України видаються багатьом експертам більш імовірними, ніж військовий прикордонний конфлікт.

При цьому дуже важливим є визнання авторів, що в нинішньому вигляді військові частини, укомплектовані на 20—50% штату воєнного часу й призначені для ведення масштабних війн після тривалого мобілізаційного розгортання, не спроможні реалізувати цю функцію.

Раніше повідомлялося, розроблена Міністерством оборони реформа Збройних сил України (ЗСУ) передбачає скорочення чисельності української армії протягом найближчих 5 років з 192 тис. до 70 тис. осіб.

Зараз ви читаєте новину «Після реформи українська армія зможе лише нейтралізувати збройний прикордонний конфлікт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

10

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути