Вінничанин Володимир Дзюба збудував форелеву ферму у селі Колочава за особливою технологією. Сюди пускає туристів, які ловлять рибу, а її одразу смажать на мангалі.
"Колись був у цьому селі на екскурсії. Мені так сподобалась природа, і форель. Що загорівся й собі щось подібне зробити. Така ферма дуже дорога по витратах. Риба росте повільно. За рік виростає на 40 грамів. Аби дійшла товарного вигляду, треба чекати 5 років.У перші роки потрібні вкладення на рекламу, розкрутку місця", - каже Gazeta.ua Володимир Дзюба.
Усім гостям видають вудочки для вилову риби. На вечерю можна зловити собі кілька рибин. Увесь улов зважують, потім чистять і смажать на мангалі. Ціна залежить від величини риби. В середньому кілограм 300-350 гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посіяли культуру, яку забули – фермерка промислово вирощує ревінь
" Це американський проект ферми. Вода в басейни тече з гірської річки, тому має приблизно однакову температуру влітку і взимку. Через це форель дуже смачна. Розводити цю рибу можна будь- де, але не скрізь ця риба така популярна. Наприклад, знайомі відкрили подібну ферму на Вінниччині, але там не цінують цей вид. Місцеві їдять карася, коропа, щуку.
За 100 тисяч доларів можна зробити ферму, яка буде штучно охолоджуватись та наповнюватись киснем.
Сестри-переселенки із Донеччини Валентина Денисенко і Тетяна Чернікова 2 роки тому почали бізнес на мікрозелені. У справу вклали близько 30 тис. грн, які виграли у грантовому проєкті "Новий відлік".
Коментарі