Ексклюзиви
Пʼятниця, 03 грудня 2010 10:34

Переслідування істориків: на Сумщині звільнено дослідника Голодомору та ОУН-УПА

Переслідування істориків: на Сумщині звільнено дослідника Голодомору та ОУН-УПА

2 грудня було безпідставно звільнено з посади директора Державного архіву Сумської області відомого історика Геннадія Іванущенка, який досліджував Голодомор та боротьбу українського народу за незалежність.

Звільнення із порушеннями вимог законодавства відбулося після "службового розслідування", ініційованого Сумською обласною державною адміністрацією на чолі з Юрієм Чмирем.

Директору своєчасно не надали для ознайомлення акт службового розслідування і фактично не дали можливість написати пояснення щодо результатів перевірки. Іванущенко зафіксував згадані вище та інші процедурні порушення і зазначив безпідставність висновків "розслідування".

Формальна причина звільнення – "невиконання службових обов'язків в частині відмови в прийнятті на зберігання книг реєстрації актів громадського стану". Вчений пояснив, що у зв'язку із обмеженням фінансування, браком площ та штатних одиниць, архів був готовий прийняти згадані вище документи з 1 січня 2011 року.

Наполягаючи на прийомі архівом документів управління юстиції до 31 грудня 2010 року Сумська обласна адміністрація знайшла підстави звільнити історика, який досліджує неугодні владі сторінки минулого і активно оцифровує історичні матеріали.

Колеги і громадськість Сумщини переконані: звільнення історика пана Іванущенка є проявом втручання політичної сили в академічну дискусію навколо комплексу питань щодо політичних репресій, Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, визвольного руху.

"Такий крок сумської влади є нічим іншим, як продовження спроб цензурування історії, поряд із незаконним затриманням СБУ і конфіскацію архівних матеріалів у Руслана Забілого та Національного музею "Тюрма на Лонцького", вилученням Міністром освіти Табачником окремих періодів історії зі шкільних підручників", - йдеться у заяві.

"Я відстоюватиму своє право на професійну діяльність у суді", – заявив Іванущенко.

За керівництва Іванущенка Сумський архів єдиний, який повністю оцифрував усі 57 тисяч актових записів про смерть людей в період Голодомору 1932-1933 років. Архів без належного фінансування, на ентузіазмі створили об'ємну електронну базу історичних документів. Сам Іванущенко – автор книг про Голодомор 1932-1933 років, українську революцію 1917-1920, діяльність ОУН та УПА на Сумщині.

Іванущенко очолював архів з 2005 року. За неофіційними даними, його місце може обійняти Володимир Артюх, який очолював Сумську обласну виборчу комісію на місцевих виборах за квотою Партії регіонів.

Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «Переслідування істориків: на Сумщині звільнено дослідника Голодомору та ОУН-УПА». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46965
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода