Ексклюзиви
Понеділок, 12 січня 2009 08:42

Основна причина смертей у Збройних силах – самогубства

Протягом останніх трьох років у структурних підрозділах Міністерства оборони України та Збройних Сил України спостерігається стійка тенденція до зменшення кількості загиблих військовослужбовців під час виконання обов"язків військової служби.

Про це повідомив начальник Військової служби правопорядку у Збройних Силах України - начальник Головного управління Військової служби правопорядку ЗС України генерал-майор Федір Макавчук, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

За словами генерал-майора Федора Макавчука, однією з основних причин загибелі військовослужбовців під час виконання службових обов"язків у 2008 році є самогубства, яких було 5 випадків, і в основі яких лежать сімейно-побутові негаразди та слабкі морально-психологічні якості особистостей загиблих.

Макавчук наголосив, що завжди у буденній роботі для всіх командирів і начальників головним питанням є запобігання загибелі підлеглих.

"Так, у 2006 році кількість загиблих військовослужбовців за різних обставин становила 26 осіб, у 2007 році цей показник зменшився до 20, а за підсумками 2008 року до 14", - сказав начальник Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.

Зокрема, з 14 загиблих під час виконання обов"язків військової служби у 2008 році військовослужбовців: 5 - покінчили життя самогубством, 3 - загинули під час виконання господарських робіт, 2 - загинули під час занять з бойової підготовки, по одному - внаслідок ДТП, утоплення, нестатутних взаємовідносин та внаслідок нещасного випадку.

Серед категорій загиблих військовослужбовців - 4 офіцера, 2 військовослужбовці військової служби за контрактом та 8 військовослужбовців строкової військової служби.

"Також, у 2008 році стались два випадки загибелі військовослужбовців під час проведення занять з бойової підготовки, - зауважив начальник ВСП у ЗС України. - У той же час, у 2007 році під час проведення занять з бойової підготовки загинуло 7 військовослужбовців".

Генерал-майор Федір Макавчук також повідомив, що у 2008 році було зафіксовано 61 випадок загибелі військовослужбовців поза службою. Тобто під час звільнень, відпочинку та у відпустках. Для порівняння, у 2007 році випадків загибелі військовослужбовців поза службою було 69.

Таким чином, коефіцієнт втрат особового складу з розрахунку на 1000 військовослужбовців знизився з 0,13 у 2007 році до 0,09 у 2008 році, - підсумував начальник Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, повідомляє NEWSru.ua

Зараз ви читаєте новину «Основна причина смертей у Збройних силах – самогубства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46334
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода