середа, 12 грудня 2018 18:50

Основна частина екологічних відрахувань повинна залишатися в містах - Вілкул

  Вілкул наголосив, що гроші з екологічних коштів підприємств повинні залишатися в самих містах. Фото: Vilkul.ua
Вілкул наголосив, що гроші з екологічних коштів підприємств повинні залишатися в самих містах. Фото: Vilkul.ua

Металурги Маріуполя підтримали Програму Вілкула щодо вирішення екологічних проблем промислових міст.

"Гроші з екологічних коштів підприємств повинні залишатися в самих містах і йти на поліпшення екології міст, а не йти до Києва і розчиняться там в кишенях чиновників.

Раніше 70% екологічного збору залишалося в промислових містах. Тепер тільки 25% залишається в таких містах як Маріуполь, Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ. Гроші йдуть до Києва і там просто розчиняються", - підкреслив Олександр Вілкул, народний депутат від "Опозиційного Блоку".

Нагадаємо, відповідно до змін до Бюджетного Кодексу, частка відрахувань екологічного податку до місцевих бюджетів (включаючи обласні) була скорочена з 80% до 55% і тільки 25% екологічних відрахувань залишається в містах (крім Києва, де за законом залишається 55%), таким чином, 75% йде в державний і обласний бюджети. Від рентної плати за користування надрами зараз містам (крім Києва) не залишається нічого (75% йде до держбюджету і 25% обласного).

"Разом зі своїми колегами з Опозиційного Блоку я подав усі необхідні законопроекти для того, щоб в містах залишалося 100% від тих екологічних грошей, які сплачують підприємства, і вони йшли на поліпшення екології тих міст, де виникає цей податок, і 50% ренти від видобутку корисних копалин - це такий теж податок - має залишатися теж в містах, де корисні копалини видобуваються. І ми добиваємося прийняття саме такої моделі.

Це справедливо для міст. Раз тут псується екологія, раз тут працюють промислові підприємства, то і податок повинен залишатися тут і йти на поліпшення екології і життя людей", - сказав опозиціонер на зустрічі з робітниками аглофабрики Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (ММК).

Прикладом одного з успішних реалізованих екологічних проектів на ММК назвали установку французьких фільтрів Спейк на аглофабриці. Модернізація триває - повна реалізація проекту екологічної модернізації аглофабрики дозволить скоротити викиди пилу в атмосферу на 90%.

"Я 10 років пропрацював на гірничо-збагачувальному комбінаті, де другим переділом є якраз агломераційне виробництво. Тому в цьому питанні я розбираюся з професійної точки зору.

Проект дуже серйозний. Терміни реалізації проекту не так вже й довгі - він повинен бути закінчений у 2020 році. Зараз йде серйозна робота. Вже видно результати. Я можу сказати, що коли він буде доведений до кінця, то викиди по аглофабриці будуть на рівні європейських норм. Для української металургії в цілому, не тільки для Маріуполя, це серйозний прорив вперед.

В Україні такі проекти не реалізовані. Це європейський проект, яким дотримуються строгі європейські норми. І завдання керівництва країни - стимулювати такі проекти, а не відбирати гроші у підприємств і міст ", - підкреслив Вілкул.

  Вілкул наголосив, що гроші з екологічних коштів підприємств повинні залишатися в самих містах. Фото: Vilkul.ua
Вілкул наголосив, що гроші з екологічних коштів підприємств повинні залишатися в самих містах. Фото: Vilkul.ua
Зараз ви читаєте новину «Основна частина екологічних відрахувань повинна залишатися в містах - Вілкул». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути