Дослідники з Австралії й Великої Британії виявили три періоди в житті людини, коли алкоголь шкодить їй найбільше.
Це час від зачаття до народження, з 15 до 19 років і після 65 років. Про це повідомляє ScienceDaily.
У ці періоди алкоголь може спровокувати когнітивні проблеми й психічні розлади. Водночас, для людей літнього віку алкоголь ще й один з найсерйозніших чинників розвитку деменції.
Алкоголь під час вагітності. У всьому світі приблизно 10% вагітних жінок вживають алкоголь, причому показники в європейських країнах значно вищі, ніж в інших частинах світу.
"Вживання міцного алкоголю під час вагітності може зменшити об'єм мозку та спричинити когнітивні порушення плоду. Навіть вживання слабоалкогольних напоїв під час вагітності суттєво погіршує поведінкові наслідки у малюків", - сказано в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин може призвести до алкоголізму й ожиріння
Вживання алкоголю підлітками. Більш як 20% дітей 15-19 років у європейських та інших країнах із високим рівнем доходу повідомляють про випадкові запої. При цьому, перехід до запою в підлітковому може зменшити об'єм мозку та спричинити слабший розвиток білої речовини (критично важливої для ефективного функціонування мозку).
Вживання спиртного людьми літнього віку. У них вживання алкоголю є одним із найсильніших факторів ризику розвитку всіх типів деменції. Цей ризик значно вищий у порівнянні з іншими встановленими факторами, такими як високий кров'яний тиск і куріння.
За даними вених, в інші періоди життя люди більш стійкі до негативних наслідків. Вони також закликали намагатися пити якомога менше в будь-якому віці.
У Росії зросла кількість смертей від зловживання алкоголем. Це зафіксували за період епідемії, коли велика частка громадян перебувала в самоізоляції.
Коментарі