На столичному Подолі реконструюють Андріївський узвіз, там повністю поміняють та укріплять дорогу. Обіцяють прокласти нову каналізацію. Будівельники вже поставили уздовж дерев'яний паркан, він починається згори, навпроти № 22. Машини вулицею не пропускає міліціонер, всіх завертає. Для туристів та торговців залишилась тільки пішохідна доріжка.
- Нам сказали, що до травня закінчать, - каже продавець намиста Ольга Савченко, вона сидить біля будинку № 10. - Добре, якщо тільки реконструюють, ремонт тут потрібний. Бо бруківка, яка хиталась, іноді вискакувала з-під машин, а в нас каміння летіло. Ми знали про ремонт. Просили районну владу, аби вони нас тут залишили. Вони почули, пішли на зустріч. Доведеться, правда, потіснитись тепер, аби ми всі тут умістились. Але без роботи не залишились і то радісно. Я, наприклад, іншого способу заробляти гроші не маю. Три дні на тиждень сама роблю намиста, а чотири - є можливість тут постояти і щось заробити.
За словами киянки, будинок, біля якого вона торгує, згодом знесуть.
- Він не є пам'яткою архітектур, відносно новий, - пояснює. - От як почнуть його валити, тоді підемо проситись, аби нам десь місце виділили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попов хоче негайно упорядкувати Андріївський узвіз
Через паркан видно: бруківку згребли на купу, багато піску. Посеред вулиці - величезна яма з водою.
- То дощ налив, вода потім піде, - пояснює один з будівельників. Не представляється.
Жителі старовинної вулиці кажуть, що реконструкція тут необхідна.
- Як виходити з будинку буду, ще не знаю, бо поки не перекрили. А те, що ремонтують - добре, - каже Дмитро Блейчик з квартири № 1 11-го будинку.
В одному з музеїв нам розказали, що ремонтують бруківку щомісяця.
- Тут машинам рух заборонений, а вони все одно їздять. Це торговці вулицю розбили. Так ставлять свої машини, що камінці виламуються. Приїхав, вигрузив свої столи та медальки, а потім ноги на кермо закинув і спить весь день у нас під вікнами. Дружину чекає, поки наторгується, - скаржиться одна з працівниць музею.
Коментарі