вівторок, 24 лютого 2009 14:31

МВФ: дефолт в Україні маловірогідний

МВФ: дефолт в Україні маловірогідний

Міжнародний валютний фонд не бачить ризику дефолту країн Центральної і Східної Європи, які сильно постраждали від фінансової кризи. Як повідомляє "Рейтер", про це заявив у понеділок глава Європейського департаменту МВФ Марек Бєлка.

На питання, чи вважає він такий дефолт вірогідним, високопоставлений чиновник МВФ відповів: "Я так не думаю".

"Такі речі відбуваються в останню чергу. Я думаю, що навіть ті країни, які перебувають в обмежених фінансових умовах, не відмовляться платити за своїми зобов"язаннями", – сказав він аудиторії, яка зібралася на його виступ у Школі міжнародних відносин в Університеті Дж.Вашингтона.

Його погляди поділяє керівник підрозділу Інституту Петерсона у Східній Європі, Росії й Україні Андерс Аслунд, який заявив, що "у випадку з Україною вірогідність дефолту дуже низька. Країна, швидше за все, переживе фінансову кризу, оскільки раніше вжила правильних заходів".

Якби МВФ давав гроші, чекаючи дефолтів, це було б дивно, міркує головний економіст Merrill Lynch по Росії і країнам СНД Юлія Цепляєва. У країнах, що отримали кредити, ситуації близькі до критичних, і стверджувати точно, що дефолтів не буде, не можна, говорить вона: ризики дуже великі. МВФ вірив, що дефолтів не буде і в 1998 р., але Росія відмовилася платити, нагадує Цепляєва.

Сьогодні рейтингове агентство Moody"s помістило рейтинг України (B1) в список на можливе пониження, разом з рейтингом українських облігацій в іноземній валюті (Ba3) і банківських депозитів (B2). Рейтинг може бути понижений через політичну невизначеність, пояснив старший фахівець Moody"s Джонатан Шиффер: це може перешкодити вирішенню проблем банківського сектора і уповільнення економіки.

Зовнішній борг українського корпоративного сектора, особливо банківського, в 2007 р. ріс дуже динамічно, нагадує Цепляєва. Але головна проблема не у розмірі боргу (близько $10,4 млрд), а в політичній нестабільності країни, погоджується вона.

Раніше, у понеділок, 23 лютого, комісар ЄС з питань економічної й грошово-кредитної політики Хоакін Альмунія повідомив, що ЄС може надати допомогу більшій кількості країн Центральної і Східної Європи. Він також відзначив, що допомога може знадобитися країнам, які не входять у єврозону.

За матеріалами УНІАН, Ведомости

Зараз ви читаєте новину «МВФ: дефолт в Україні маловірогідний». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути