Молдовські вчені вивели комаху, яка їсть яйця та личинки колорадського жука. Називається жук - подізус.
"Він невеличкий, сіренький, плюгавенький. Схожий на довгоносика, тільки більший. Їсть личинки колорадського жука і озимої совки. Дуже прожорливий", - каже проректор Полтавського аграрного університету 70-річний Микола Опара. - "Я випросив самця і самочку, щоб у себе розвести. То за кілька годин, що їхав з Молдови до України, дві комахи з'їли повну сірникову коробку личинок жуків. Одна біда — вони не переживають наші зими, гинуть при 5 градусах морозу".
Від колорадських жуків грядки картоплі обсаджують коноплею. Можна між рядками натикати нагідки або чорнобривці. Скроплювати кислою сироваткою або посипати цементним пилом.
Кропити картоплю треба в суху погоду, ввечері або вночі. Деякі отрути містять речовини — нейротоксини — які руйнують систему травлення комах. Жуки за 5 днів вмирають з голоду. Навчити полювати за колорадськими жуками можна цесарок. За два тижні теренувань птахи ходять по городу і самі визбирують колорадів по картоплі.
Колорадський жук може сидіти в землі без їжі й води 3 роки. Запах картоплі, помідорів, баклажанів та тютюну жуки чують за півтора метра.
Коментарі
5