Ексклюзиви
Пʼятниця, 01 лютого 2008 12:59

Міноборони США тестують ліки від радіоактивного опромінювання

Американське Міністерство Оборони замовило дослідження, метою якого є перевірка ефективності нового медичного препарату. Цей препарат ( NTH - від "Нановекторні Троянські Коні") створений на основі нанотехнологій. Попередні досліди показали, що в боротьбі з наслідками радіоактивного опромінювання його ефективність в 5 тисяч разів вища, ніж у кращих наявних лікарських аналогів.

NTH був вперше розроблений підрозділом Університета Райс і Інститутом нанонауки і технології імені Річарда Смайлі. Препарат є вуглецевою нанотрубкою з діаметром, рівним діаметру ДНК. Нанотрубка пов"язана з двома речовинами, які зазвичай застосовуються для консервації продуктів харчування.

Механізм дії NTH наступний: він бореться з вільними радикалами, які руйнують живі клітини і припиняють перебіг фізіологічних процесів. В результаті дослідів на мишах було з"ясовано, що нанопрепарат здатний успішно захищати від дії радіації (при опромінюванні в організмі тварини або людини також виникають вільні радикали).

Нині відомо, що якщо відбувається аварія, що супроводжується радіоактивним зараженням або направленою дією іонізуючої радіації на людину, то протягом 30-ти днів гине половина опромінених. Причиною їх смерті є розпад різних систем організму (наприклад, імунною иили травної системи), яку руйнують радіоактивні частинки, повідомляє Washington ProFile.

Зараз ви читаєте новину «Міноборони США тестують ліки від радіоактивного опромінювання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 468
Голосування Хто нині - найкращий боксер світу незалежно від вагової категорії?
  • 1) Сауль Альварес
  • 2) Василь Ломаченко
  • 3) Теренс Кроуфорд
  • 4) Олександр Усик
  • 5) Наоя Іноуе
  • 6) Тайсон Ф'юрі
Переглянути
Погода