9 з 10 керівників європейських компаній в майбутньому прагнуть більш гнучкого графіка роботи.
Працівники хотіли б проводити приблизно одну третину (31%) робочого тижня за межами традиційного офісу, показують результати дослідження, проведеного Microsoft спільно з KRC Research, Boston Consulting Group.
Також вдалося з'ясувати, що минулого року тільки 15% компаній мали гнучкий робочий графік, а зараз так працюють 76%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість захворювань на коронавірус падає
Керівники бізнесу бачать переваги як у продуктивності, так і в ефективності гнучкого робочого графіка: 82% менеджерів відзначають, що продуктивність їх компанії залишилася на тому ж рівні або навіть підвищилася по мірі переходу людей на віддалену роботу, а 56% бачать переваги економії витрат при такій роботі.
Найбільшою проблемою, з якою стикаються компанії при переході до гнучкого графіку роботи, є не технологічна, а проблема з підтримкою згуртованості команди. 3 основні виклики співробітників при віддаленій роботі: підтримання належних умов праці, командний дух і подолання зростаючої роз'єднаності. Ще 39% керівників відзначають, що їм важко створити сильну і єдину культуру в команді, а 61% здається, що вони не навчилися ефективно делегувати і розширювати можливості віртуальних команд.
Дослідження проводила компанія Microsoft спільно з KRC Research, Boston Consulting Group і доктором Майклом Парком з Wharton School на 15 європейських ринках, в ході якого опитали близько 9 тис. менеджерів і співробітників великих компаній (понад 250 працівників), середній розмір вибірки - 600 респондентів у кожній країні (500 співробітників і 100 менеджерів).
Усі роботодавці мають організувати роботу своїх працівників таким чином, аби всі, хто можуть - працювали віддалено. Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.
Коментарі